RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kilkanaście tysięcy zakażeń. Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia

Najnowsze

Popularne

W środę w raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy 15 698 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 309 osób z COVID-19 – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. – Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala nie tylko jest faktem, ale także nabiera impetu – podsumował.

Powrót do nauki w szkołach. Na kilkanaście dni w czerwcu?

Kiedy pozostałe klasy wrócą do nauczania stacjonarnego w szkołach? – Niestety w tej chwili takiego terminu zadeklarować nie możemy, ze względu na...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Waldemar Kraska był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia. Polityk poinformował, że resort obserwuje „ zdecydowanie większą ilość w nowych przypadkach tej mutacji brytyjskiej , która jest bardziej zaraźliwa”.

Z danych MZ wynika, że tydzień temu w środę potwierdzonych zakażeń było 12 146, a 372 osoby zmarły. Z kolei dwa tygodnie temu – potwierdzono 8 694 zakażenia, a zmarło 279 osób.

Kraska dodał, że jeżeli porównamy tydzień do tygodnia do poprzedniej środy, to jest wzrost o 3,5 tys. – Czyli widzimy, że tych nowych przypadków niestety codziennie nam przybywa i to jest bardzo niepokojący sygnał. Także 309 osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem czy też chorób współistniejących – dodał Kraska.

Wiceminister zdrowia zaznaczył, że niepokojące jest również to, że do szpitali trafia coraz więcej osób z COVID-19. – W tej chwili mamy już zajętych ponad 15,5 tys. łóżek tzw. covidowych. Także więcej osób trafia pod respiratory – jest już zajętych ponad 1,5 tys. tych maszyn – mówił.

Kraska podkreślił, że w tej sytuacji trzeba poważnie podejść do obowiązujących obostrzeń. – Te dzisiejsze obostrzenia, jeżeli byśmy się do nich stosowali, naprawdę są wystarczające, ale trzeba się do nich stosować – mówił.

Wiceminister mówił też, że Polacy zaczęli leczyć się na koronawirusa na własną rękę. – Leczymy się sami. Z informacji, które mamy ze szpitali covidowych, lekarze mówią, że pacjenci trafiają już w bardzo poważnym stanie – podkreślił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej