RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wraca zima. Szykuje się nagła zmiana w pogodzie i atak mrozu

Z prognozy pogody IMGW wynika, że w najbliższych dniach czeka nas duża zmiana i powrót zimowej aury, której towarzyszyć będzie znaczne ochłodzenie. Temperatury spadną nawet do –10 st.

Czy w nocy grozi nam mróz? Uwaga! Nad ranem wystąpią gęste mgły

We wtorek wieczorem temperatura w całym kraju będzie się stopniowo obniżać. Ponadto, w nocy z wtorku na środę przybędzie także sporo mgieł, które...

zobacz więcej

Prognoza pogody na dzisiaj. Środa 3 marca


Środa będzie ostatnim ciepłym dniem w tym tygodniu. – W wielu miejscach Polski zrobi się bardzo ciepło. Na południowym zachodzie termometry wskażą nawet 15 st. – przekazał synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Ciepła pogoda utrzyma się jednak jedynie do czwartku, kiedy to na południu będzie jeszcze 11 st.

– W środę nad ranem dla kierowców sporym utrudnieniem będą gęste mgły, miejscami ograniczające widzialność poniżej 200 m – poinformował synoptyk. – Czekają nas miejscami także niewielkie lokalne przymrozki, które spowodują, że mgła będzie przymarzać do nawierzchni, powodując śliskość na drogach – dodał.

Jednak w ciągu dnia mgły zaczną ustępować, a pogoda zrobi się naprawdę wiosenna. Jak wyjaśnił synoptyk, w niektórych miastach na południu temperatura osiągnie nawet 12-15 st. – Najcieplejszymi miastami w kraju będą: Kraków, Katowice, Opole, Wrocław i Zielona Góra – wskazał Ogórek.

Na pozostałym obszarze kraju nieco chłodniej. – W środę w całym kraju będzie ciepło z wyjątkiem północnego wschodu i obszarów położonych nad samym morzem, gdzie temperatura maksymalnie będzie sięgać 8 st. – dodał synoptyk.
Mapa pogodowa Polski - 03.03.2021, godzina 06:00 (fot. IMGW)
Mapa pogodowa Polski - 03.03.2021, godzina 06:00 (fot. IMGW)

Powiew wiosny tylko chwilowy? Prognoza pogody

We wtorek dużo słońca w południowej połowie kraju i na zachodzie, a na północy nieco więcej chmur. Słaba mżawka może popadać tylko na północy i na...

zobacz więcej

Zastrzegł przy tym, że najzimniej będzie w tych regionach, gdzie będą się utrzymywać zachmurzenie: a więc na północy i północnym wschodzie. – Tutaj prognozujemy maksymalne najniższe wartości na poziomie około 4 st. – wyjaśnił. Zwrócił uwagę, że różnica temperatur między chłodniejszą północą a cieplejszym południem może wynieść nawet około 10 st.

Powrót zimy tylko na chwilę


– Ciepła pogoda utrzyma się jednak jedynie do czwartku – poinformował Szymon Ogórek. Jak wyjaśnił, już w czwartek rozpocznie się zmiana pogody związana z nasunięciem się chłodnego frontu atmosferycznego na północ kraju. – W tych regionach pojawią się także opady deszczu i deszczu ze śniegiem – wskazał.

Zaznaczył, że w piątek chłodny front wraz z aurą zimnego powietrza zacznie przesuwać się na pozostałą część kraju.

– Od piątku już w całej Polsce odczujemy duże ochłodzenie – poinformował synoptyk. Jak dodał, w piątek na południu należy spodziewać się także opadów mokrego śniegu. Synoptyk wyjaśnił, że zimna aura utrzyma się nad Polską przez cały weekend, aż do początku przyszłego tygodnia. W weekend temperatury mogą spaść nawet do –10 st.

źródło:
Zobacz więcej