RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Koronaprotest prostytutek. Są przeciwne obostrzeniom

Prostytutki skarżyły się na dyskryminację (fot. PAP/EPA/SEM VAN DER WAL)
Prostytutki skarżyły się na dyskryminację (fot. PAP/EPA/SEM VAN DER WAL)

Najnowsze

Popularne

Prostytutki protestowały we wtorek przed siedzibą izby niższej holenderskiego parlamentu (Tweede kamer) w Hadze. Domagały się zgody na powrót do pracy pomimo restrykcji związanych z pandemią COVID-19.

Koronawirus. Kolejne 300 mln dawek szczepionek dla UE

Komisja Europejska podpisała umowę z firmą Moderna na dostawy dodatkowych 300 mln dawek szczepionek przeciw koronawirusowi. Pierwszy kontrakt z...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W ubiegłym tygodniu premier Mark Rutte ogłosił poluzowanie koronawirusowych obostrzeń w Niderlandach. Od środy do pracy wracają fryzjerzy, kosmetyczki, instruktorzy nauki jazdy i masażyści, czyli tak zwane zawody kontaktowe.

– Prostytutki będą musiały jednak jeszcze trochę poczekać – mówił wówczas Rutte. – Ludzie są zbyt blisko siebie i to rodzi ryzyko przeniesienia wirusa – wyjaśniał szef rządu.

Podczas protestu przed parlamentem prostytutki skarżyły się na dyskryminację. Organizatorka demonstracji Moira Mona powiedziała, że wykluczenie ich zawodu jest nielogiczne.

– Masażystki mogą pracować normalnie, a my nie? Gdzie tu logika? I tak pracujemy, tylko teraz robimy to nielegalnie, narażając siebie na ataki – podkreśliła.

Protest nie wzbudził większych emocji. Protestujących było mniej niż relacjonujących dziennikarzy. Biuro rzecznika policji w Hadze poinformowało, że zgromadzenie odbyło się bez incydentów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej