RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Byli żołnierze AK z Płocka przeciw profanacji wizerunku Maryi przez środowiska LGBT

B. żołnierze AK wezwali aktywistów LGBT do zaprzestania szydzenia z symboli katolickich i narodowych (fot. Omar Marques/Getty Images)
B. żołnierze AK wezwali aktywistów LGBT do zaprzestania szydzenia z symboli katolickich i narodowych (fot. Omar Marques/Getty Images)

„Ostry sprzeciw i dezaprobatę dla powtarzających się aktów profanacji, znieważania i przywłaszczania wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej przez środowisko LGBT„ wyrazili przedstawiciele płockiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Warszawa – Wschód. Ich list jest odpowiedzią na wyrok Sądu Rejonowego w Płocku z dnia 2 marca. Sędziowie uniewinnili trzy kobiety, które w kwietniu 2019 roku umieściły wokół kościoła św. Dominika w Płocku, m.in. na toalecie, wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej w tęczowej aureoli.

Opozycja rozochocona wyrokiem sądu. Znów prowokują katolików

„Tęczowa Maryja nie obraża. Udostępniajcie zdjęcie, niech zaleje Twittera!” – apelują w sieci politycy Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Powód? Sąd...

zobacz więcej

W liście otwartym napisano, że obraz Najświętszej Maryi Panny od wieków jest przedmiotem „najwyższej czci i kultu Polaków i stanowi nasze dobro i symbol narodowy”.

„To przed figurami Matki Boskiej i prowizorycznymi ołtarzami z krzyżem i obrazem Królowej Polski zbierali się na Mszach polowych Powstańcy Warszawscy i żołnierze NSZ. To wreszcie podczas sierpniowych strajków 1980 r. wizerunek Najświętszej Panienki, przybrany kwiatami był zawsze odświętnym elementem wystroju bram i murów strajkujących polskich zakładów” – przypomnieli członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Napisali, że 13 stycznia odbyła się w Sądzie Rejonowym w Płocku rozprawa o obrazę uczuć religijnych i publicznego znieważania przedmiotu czci religijnej, dotycząca rozlepiania obrazków Matki Boskiej na ubikacji, śmietniku, na znakach drogowych itp., jak również zakłócania obrządku religijnego, jakim jest msza święta.

Fakt ten – odnotowali kombatanci – nie powstrzymał pikietujących przed gmachem sądu od kolejnych znieważeń i okazania braku szacunku dla świętego Polakom wizerunku.

„Nie ma zgody na szydzenie z symboli narodowych i katolickich”


Autorzy listu zaapelowali do aktywistów LGBT o zaprzestanie szydzenia z symboli katolickich i narodowych. „Oświadczamy jednocześnie iż na takie zachowania nie było, nie ma i nie będzie nigdy naszej zgody” – podkreślili członkowie Związku Żołnierzy AK. Zwrócili się także z apelem do władz państwowych i władz duchownych o „bardziej zdecydowaną reakcję na łamanie prawa i norm współżycia społecznego”.

-> Przeczytaj także: Fala nienawiści wobec Kościoła rośnie. Statystyki przestępstw

W imieniu Zarządu Płockiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Warszawa – Wschód list otwarty podpisali: jego prezes Krzysztof Nowakowski i wiceprezes Jakub Leszek Chmielewski.

źródło:
Zobacz więcej