RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katastrofa drogowa w Kalifornii. 14 osób zginęło na miejscu

Tragiczny wypadek drogowy w Kalifornii (fot. J.Tyska/Digital First Media/East Bay Times/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Tragiczny wypadek drogowy w Kalifornii (fot. J.Tyska/Digital First Media/East Bay Times/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

W zderzeniu dwóch samochodów w południowej Kalifornii zginęło we wtorek co najmniej 15 osób. Dziesięciu rannych przewieziono do szpitali. Ofiarami katastrofy są prawdopodobnie nielegalni imigranci.

Poważny wypadek na Woli. W aucie butla z acetylenem

W Al. Prymasa Tysiąclecia zderzyły się rano dwa samochody osobowe i auto dostawcze. Jak przekazała Komenda Stołeczna Policji, z powodu wypadku są...

zobacz więcej

Do wypadku doszło na drodze stanowej 115, w rejonie położonego w pobliżu granicy z Meksykiem miasta El Centro, ok. 160 km na wschód od San Diego. SUV marki Ford, w którym według ratowników było 27 osób, zderzył się z przewożącą żwir ciężarówką.

Dyrektor pogotowia ratunkowego regionalnego centrum medycznego w El Centro Judy Cruz poinformowała na konferencji prasowej, że 14 osób zginęło na miejscu. Siedem rannych osób przewieziono do szpitala w El Centro, gdzie jedna z nich zmarła. Niezależnie od tego, dwie ofiary wypadku zostały przetransportowane do szpitala w Brawley.

Według dyrektora szpitala w El Centro dr Adolphe'a Edwarda ofiarami katastrofy są nielegalni imigranci. Podkreślił, że ranni doznali poważnych urazów.

Według rzecznika kalifornijskiej policji drogowej Jake’a Sancheza kierowca ciężarówki odniósł w katastrofie drobne obrażenia. W opinii funkcjonariusza w fordzie zgodnie z prawem nie powinno jechać więcej niż siedem do ośmiu osób.Czytaj także: Groźny wypadek w Olecku. Samochody stanęły w płomieniach

źródło:
Zobacz więcej