RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czy w nocy grozi nam mróz? Uwaga! Nad ranem wystąpią gęste mgły

Widoczność może być ograniczona do 200 m (fot. PAP/EPA)
Widoczność może być ograniczona do 200 m (fot. PAP/EPA)

We wtorek wieczorem temperatura w całym kraju będzie się stopniowo obniżać. Ponadto, w nocy z wtorku na środę przybędzie także sporo mgieł, które nad ranem mogą zrobić się bardzo gęste, obniżając miejscami widzialność do nawet poniżej 200 m – poinformował synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Pogoda na marzec. Czy zima jeszcze nas zaskoczy?

W ostatnich dniach pogoda była wyjątkowo wiosenna, nie oznacza to, że zima nie da nam się jeszcze we znaki. Długoterminowe prognozy wskazują, że...

zobacz więcej

Jak dodał, gęstych mgieł należy spodziewać się w całym kraju.

Synoptyk zastrzegł jednak, że mimo stopniowego spadku temperatury, w nocy z wtorku na środę Polska nadal będzie utrzymywać się pod wpływem ciepłego frontu atmosferycznego. Chociaż wystąpią lokalne przymrozki sięgające najwyżej do -5 st. Celsjusza, to minimalna temperatura w całej Polsce będzie oscylować w granicach około 0 st.

– Temperatura przeważnie będzie się wahać pomiędzy -1 st. a + 1 st. – wskazał synoptyk. 


– Nieco chłodniej będzie jedynie na Suwalszczyźnie, gdzie termometry wskażą około -3 st. oraz na obszarach podgórskich – zarówno w Karpatach, jak i w Sudetach – gdzie lokalnie temperatura spadnie do około -5 st. – wyjaśnił. – Na północy przeważnie od -2 st. do -1 st. – dodał.

Synoptyk podkreślił także, że noc z wtorku na środę będzie sucha, natomiast bardzo mglista. – Nad ranem mgły utrzymają się niemal w całym kraju, jednak już w ciągu dnia będą stopniowo ustępować – poinformował.

Przeczytaj też: Powiew wiosny tylko chwilowy? Prognoza pogody

źródło:

Zobacz więcej