RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejne odejście z KO potwierdzone oficjalnie przez rzecznika Platformy

Nieoficjalnie politycy KO mówią, że od dłuższego czasu współpraca z Tomaszem Zimochem się nie układała (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
Nieoficjalnie politycy KO mówią, że od dłuższego czasu współpraca z Tomaszem Zimochem się nie układała (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Poseł Tomasz Zimoch złożył 2 marca 2021 r. rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej – poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik PO Jan Grabiec.

Zimoch odchodzi z KO? Neumann: Mam nadzieję, że zostanie

Kolejne doniesienia mediów wskazują, że poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Zimoch chce odejść z klubu i dołączyć do Szymona Hołowni. – Mam...

zobacz więcej

Tomasz Zimoch złożył dziś pismo o rezygnacji z członkostwa w klubie – powiedział Jan Grabiec. Jak dodał, pismo jest jednozdaniowe, poseł nie wyjaśnił w nim przyczyn swej decyzji.

Mówiono, że Zimoch przejdzie do Hołowni


W ostatnim czasie nazwisko Tomasza Zimocha często przewijało się w kontekście ewentualnych transferów do nowo utworzonego sejmowego koła Polska 2050 Szymona Hołowni.

Posłanka Paulina Hennig-Kloska, która niedawno przeszła z klubu KO do tego koła, powiedziała, że nic nie wie o tym, by Zimoch miał pójść w jej ślady. Tomasz Zimoch to znany komentator sportowy, w przeszłości związany z Polskim Radiem. Do polityki wszedł w 2019 roku za namową ówczesnego lidera PO Grzegorza Schetyny, który zaproponował mu start z miejsca pierwszego listy KO w Łodzi. Otrzymał 47,6 tys. głosów.

„Od dawna się nie układało”


Nieoficjalnie od polityków Koalicji Obywatelskiej można usłyszeć, że współpraca z Zimochem od dłuższego czasu nie układała się dobrze.

-> Przeczytaj także: Zostawiła Szłapkę i Budkę dla Hołowni. Kim jest Paulina Hennig-Kloska?

źródło:

Zobacz więcej