RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Osamotniona PO. Poseł SLD: Nie podoba wam się TVP Info, to nie chodźcie tam [WIDEO]

Szef PO Borys Budka zdradził, że jego partii udało się zebrać kilkanaście tysięcy podpisów w sprawie likwidacji TVP Info. PO, która ogłosiła zbiórkę miesiąc temu, ma 33 tys. członków. – Wiem, że w terenie działacze PO podchodzą do tego pomysłu bardzo sceptycznie. Polecam wszystkim politykom PO: jeśli nie podoba wam się TVP Info, to po prostu nie przychodźcie i nie korzystajcie z tego kanału informacyjnego. Po co przychodzicie do programów „Minęła 20” czy „Minęła 8” i wszystkich innych. Po prostu zrezygnujcie i nie przychodźcie – powiedział w rozmowie z tvp.info poseł SLD Arkadiusz Iwaniak.

Fiasko akcji PO ws. TVP Info? „Nikt nie chce pomóc partii, która się wykrwawia” [WIDEO]

Liderzy PO ogłosili zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o likwidacji TVP Info i abonamentu RTV. „Wprost” informuje, że akcja cieszy...

zobacz więcej

Borys Budka tłumaczy się z małego zainteresowania zbiórką PO


W Radiu Zet przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka był pytany o postępy w zbiórce podpisów nad obywatelskim projektem ustawy likwidującym TVP Info i abonament radiowo-telewizyjny. „W tej chwili to jest kilkanaście tysięcy podpisów” – poinformował szef PO, który wspólnie ze swoim zastępcą Rafałem Trzaskowskim ogłosił zbiórkę 6 lutego. Prezydent Warszawy informował wówczas, że akcja rozpocznie się od poniedziałku. Oficjalnie zbiórka została jednak zainaugurowana dopiero w piątek 23 lutego. Budka i Trzaskowski mówili o niej na konferencji prasowej w centrum Warszawy. Mamy początek marca, więc dziennikarka Radia Zet stwierdziła, że „szału nie ma” i to „tylko” kilkanaście tysięcy. „Spokojnie pani redaktor, to jest aż. Spokojnie, potrzeba 100 tysięcy i tyle będzie uzbierane” – tłumaczył się zakłopotany Budka. Szef PO twierdzi, że akcja jest na razie wstrzymana, ponieważ jej organizatorzy oczekują na pisemne potwierdzenie od marszałek Sejmu, że zbiórka została zarejestrowana.

Zobacz także: Porażka Budki. Nawet działacze PO nie są zainteresowani jego planem

Tomasz Rzymkowski z PiS: Zbiórka Budki i Trzaskowskiego jak ruch obywatelski „Czajka”


– Ta inicjatywa już się zakończyła. To można obserwować poprzez występy medialne polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy już do tego tematu nie wracają. Nie wiem, czy to wynika z elementarnej kultury, ponieważ bardzo często i gęsto występują w mediach publicznych, które chcą zlikwidować. To trochę jak ruch obywatelski „Czajka”. Też było chyba z 5 terminów inauguracji ruchu społecznego – ironizował Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.

Ireneusz Raś z PO: Nie wiem, czy będzie trzecia inauguracja zbiórki


– Nie wiem, czy będzie trzecia inauguracja zbiórki. Bez względnie na ilość inauguracji mogę powiedzieć jedno. Ilość podpisów na pewno się zbierze odpowiednią. W każdym biurze poselskim PO obywatele składają takie podpisy i rzeczywiście pukają do drzwi. Codziennie ktoś pyta i podpisy składa. Brałbym to mocno pod uwagę, bo to nie jest efekt stolików wystawionych na zewnątrz, które pozwoliłyby uzbierać bardzo dużo podpisów, ale to wysiłek ludzi, którzy pokonują kilka przystanków, przyjeżdżają do biur poselskich – mówił poseł PO Ireneusz Raś.

Hołownia wbił gwóźdź do trumny pomysłu Trzaskowskiego. Chodzi o TVP

Rafał Trzaskowski od wielu miesięcy apeluje o likwidację stacji TVP Info i wielu programów Telewizji Polskiej. Platforma rozpoczęła nawet zbieranie...

zobacz więcej

Marcin Horała z PiS: Słabość organizacyjna PO


– Po pierwsze widzimy tutaj słabość organizacyjną PO, bo bardzo często zbieranie podpisów wykazuje pewną sprawność zbierających. Członkom Platformy po prostu nie chce się słuchać wezwań swoich liderów. Po drugie TVP Info, telewizja publiczna, jej nawet samo istnienie to nie jest problem zwykłego Polaka, że ma taką opcję w pilocie. Jeśli nawet nie ogląda, czy nie zgadza się z treściami tam zawartymi, to może sobie w prosty sposób przełączyć na inny kanał. To tylko problem polityków PO. Tak jak mówił Rafał Trzaskowski w czasie kampanii wyborczej, że chodzi o to, aby oni nie dostawali tych trudnych pytań – ocenił wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Zobacz także: Aborcja i zniknięcie TVP Info głównymi postulatami PO? „To partia likwidacji” [WIDEO]

Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050: Nie można potraktować TVP jak nogi do amputacji


Ja już jako posłanka Nowoczesnej do tego zbierania podpisów nie przystąpiłam z podstawowego względu. Telewizję publiczną trzeba wyleczyć, a nie potraktować jak nogę do amputacji. Już w poprzedniej kadencji proponowaliśmy likwidację Rady Mediów Narodowych złożonej z czynnych polityków Prawa i Sprawiedliwości i zamienienie ich na Radę Społeczną Mediów, złożoną ze środowisk artystów, dziennikarzy i świata kultury – argumentowała Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050.

Robert Telus z PiS: Poroniony pomysł o likwidacji TVP Info


– Przecież to jest pomysł poroniony, żeby likwidować Telewizję Polską, tak ważny kanał jak TVP Info. Telewizję, która jest przez społeczeństwo dobrze odbierana. Przecież często TVP w różnych pasmach jest najlepiej oglądana. Widać, że społeczeństwo chce mieć Telewizję Polską, chce mieć obiektywną informację, korzystać z tych wszystkich programów oferowanych przez TVP, tych najchętniej oglądanych jak „Sylwester marzeń” albo historycznych. To pokazuje, że TVP została przez społeczeństwo dobrze odebrana. Nie została dobrze odebrana tylko przez polityków PO – przekonywał poseł PiS Robert Telus.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej