RAPORT

Pogarda

Opozycja rozochocona wyrokiem sądu. Znów prowokują katolików

Jest wyrok sądu ws. wizerunku Matki Bożej z tęczową aureolą (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images, Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Jest wyrok sądu ws. wizerunku Matki Bożej z tęczową aureolą (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images, Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

„Tęczowa Maryja nie obraża. Udostępniajcie zdjęcie, niech zaleje Twittera!” – apelują w sieci politycy Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Powód? Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił we wtorek trzy osoby oskarżone w procesie o obrazę uczuć religijnych. Sprawa dotyczyła rozlepiania nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą.

Lewicowy aktywista ostro atakuje Polskę. Mnie doprowadził do łez

Mieszkałem w Katarze ponad rok. W tym kraju za homoseksualizm grozi więzienie lub nawet kara śmierci. Kobiety mają dużo mniejsze prawa niż...

zobacz więcej

Sprawa Elżbiety P., Anny P. i Joanny G. dotyczy wydarzeń z nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 r., gdy wokół kościoła św. Dominika w Płocku rozlepiono nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone były aureolami w barwach tęczy. Nalepki te pojawiły się wówczas m.in. na koszu na śmieci i na przenośnej toalecie.

– Gruntowna analiza materiału dowodowego przedstawionego przez oskarżycieli w tej sprawie oraz analiza wszechstronna okoliczności tej sprawy nie wskazały, by oskarżone swoim zachowaniem wypełniły znamiona zarzucanego im czynu zabronionego – oświadczyła we wtorek sędzia Agnieszka Warchoł w wygłoszonym uzasadnieniu wyroku.

Zobacz także -> Podleśna w Norwegii mówi o Polsce jako prześladowana „wierząca katoliczka”

Dodała, że nie doszło do sytuacji, w której wypełniono by łącznie trzy elementy: obrazę uczuć religijnych innych osób, obrazę wywołało znieważenie przedmiotu czci religijnej lub miejsca obrzędów religijnych oraz znieważenie to zostało uczynione publicznie.

Wyrok nie jest prawomocny, a prokuratura nie wyklucza apelacji. Opozycja już jednak świętuje.

Opozycja znów profanuje


Jak wskazywały badania,  blisko dwie trzecie Polaków – aż 64 proc. – popiera reakcję państwa w sytuacji, gdy profanowane są ważne symbole religijne, a jedynie 16 proc. jest temu przeciwnych. Niewątpliwie wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej jest święty dla milionów Polaków. Jednak przedstawiciele opozycji nie kryją zadowolenia, że dalej będzie można go przerabiać dodając elementy symboliki środowisk LGBT.

Wtargnęły do siedziby TVP. Jest wyrok, będzie apelacja

Sąd uniewinnił dwie kobiety, które w styczniu 2019 r. wtargnęły do siedziby Telewizji Polskiej w Warszawie. Proces wytoczyła TVP, oskarżając...

zobacz więcej

„Są jeszcze sądy w Rzeczypospolitej” – zareagował na te doniesienia Franciszek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej. „Brawo i szacunek za waszą walkę i niezłomność!” – zwrócił się do uniewinnionych.

Inna z posłanek Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer dodała: „Tęcza nie obraża, a prawda i sprawiedliwość zwyciężyły!”

„Tęcza nie obraża” – napisał tekże na Twitterze Sławomir Potapowicz, radny Koalicji Obywatelskiej i wiceprzewodniczący Rady Warszawy.

„Sprawa tęczowej maryjki zamknięta" – wskazała posłanka Platformy Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

„Opowiadamy się za tym, aby obraza uczuć religijnych nie była ścigana z oskarżenia publicznego i aby nie groziła za nią kara więzienia" – stwierdził Szymon Hołownia z Polski 2050.

„Zmieńmy to cholerne dziadostwo” – dodał europoseł Lewicy Robert Biedroń. „Jestem wściekły, że w 2021 roku, w sercu Europy, dopiero sąd musiał stwierdzić, że tęcza nie obraża. Polska naprawdę może być innym, lepszym domem, a nie piekłem dla wielu” – napisał.

Zobacz także -> Jak Lewica głosowała ws. Żołnierzy Wyklętych w 2011 roku? Nie uwierzycie

Inny z europosłów Lewicy Łukasz Kohut udostępnił z kolei obraz z papieżem Janem Pawłem II i tęczowymi aureolami nad głowami Maryii i Dzieciątka Jezus.

„Tęczowa Maryja nie obraża. Udostępniajcie zdjęcie, niech zaleje Twittera” – dodała Joanna Scheuring Wielgus (Lewica). 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej