RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lockdown w Niemczech przedłużony, ale z wyjątkami. Co otworzą?

Koronawirus w Niemczech – jakie obowiązują restrykcje? (fot. Sean Gallup/Getty Images)
Koronawirus w Niemczech – jakie obowiązują restrykcje? (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Niemiecki rząd przedłuży koronawirusowy lockdown do 28 marca, ale jednocześnie rozluźni część ograniczeń – podaje serwis Focus Online. W całym kraju otwarte mają zostać m.in. księgarnie i sklepy ogrodnicze. Decyzja ma zostać ogłoszona w środę.

„Niemcy liczą na polski cud gospodarczy”

Niemieckie firmy chcą wykorzystać potencjał polskiej gospodarki, znacznie lepiej od innych radzącej sobie ze skutkami pandemii. Starają się także...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Według serwisu, który powołuje się na projekt porozumienia między rządem federalnym i premierami krajów związkowych, luzowanie restrykcji ma zacząć się 8 marca, kiedy zniesiony zostanie zakaz spotkań z osobami z innych domostw. Spotkania mają być ograniczone do pięciu osób, nie licząc dzieci do 14. roku życia.

Zasady te mogą być dodatkowo rozluźnione na obszarach, gdzie panuje lepsza sytuacja epidemiczna.

Co zostanie otwarte?


Otwarte zostaną też księgarnie, sklepy ogrodnicze, kwiaciarnie i szkoły nauki jazdy. W regionach, gdzie średnia liczba nowych zakażeń będzie poniżej poziomu 35 na 100 tys. mieszkańców, będą mogły otworzyć się też inne sklepy, placówki kultury i boiska sportowe.

Nowe porozumienie przewiduje „hamulec bezpieczeństwa”, tj. możliwy powrót ograniczeń w razie pogorszenia się sytuacji.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w środę spotka się z premierami landów, by omówić kolejne kroki w walce z pandemią. Od początku lutego liczba nowych zakażeń w Niemczech ustabilizowała się na poziomie poniżej 10 tys. dziennie. Lockdown w Niemczech trwa od grudnia.

Zobacz także: Senator PSL: Prezydent Niemiec wsparł Polskę w kwestii reparacji
teraz odtwarzane
Senator PSL: Prezydent Niemiec wsparł Polskę w kwestii reparacji

źródło:

Zobacz więcej