RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„W TVN przestrzegamy najwyższych standardów”. Portal tvp.info ujawnia list Katarzyny Kieli

Katarzyna Kieli napisała do podwładnych list (fot. Forum/Andrzej Hulimka; Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Katarzyna Kieli napisała do podwładnych list (fot. Forum/Andrzej Hulimka; Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

TVN i Discovery od lat budują swoją wyjątkową pozycję w Polsce. Przestrzegamy najwyższych standardów i mamy wdrożone rygorystyczne mechanizmy kontroli i zarządzania – pisze szefowa Discovery EMEA Katarzyna Kieli do pracowników TVN w korporacyjnym mailu, do którego dotarł portal tvp.info. Jest to odpowiedź na list pracowników TVN, opisujący sytuację w firmie. Na temat przyjęcia - przeznaczonej dla medyków i ich rodzin - szczepionki na koronawirusa, Kieli milczy.

COVID-19: Szefowa TVN Katarzyna Kieli zaszczepiona poza kolejnością

Wśród osób zaszczepionych na WUM poza kolejnością jest też Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzający Discovery EMEA – podaje portal...

zobacz więcej

W poniedziałek do 142 redakcji w Polsce i zagranicą został wysłany list pracowników TVN, w którym zarzucono stacji szereg nieprawidłowości. W 10-stronnicowym liście pracownicy telewizji TVN piszą o zastrzeżeniach wobec obecnego kierownictwa stacji – m.in. do działań prowadzonych przez Katarzynę Kieli o zwolnieniach, cenzurowaniu informacji – dotyczących szczepień celebrytów poza kolejnością, wśród których znaleźli się dyrektorzy TVN.

Do tej pory do sprawy oficjalnie stacja się nie odniosła. Portal tvp.info otrzymał od jednego z pracowników TVN informację o tym, że Katarzyna Kieli wysłała wiadomość mailową do pracowników stacji.

Kieli: Dyskredytowanie firmy


„W ciągu ostatnich lat niejednokrotnie byliśmy obiektem licznych ataków mających na celu zdyskredytowanie naszej firmy. Wczoraj do mediów trafił list, w którym padają różnego rodzaju zarzuty wobec mnie, kierownictwa firmy, TVN i grupy Discovery” – stwierdza we wprowadzeniu Kieli.

W jej ocenie „ w dość zręczny sposób miesza on zdarzenia, które miały miejsce, z faktami całkowicie wymyślonymi , a wszystko to jest przeplecione rzekomą troską o przyszłość firmy”. Kieli pisze, że „takie ataki to bardzo przykre doświadczenie”, zwraca uwagę, że wszyscy w TVN chcą pracować tak, by firma „prężnie się rozwijała”.

„Oszukano widzów wolnych mediów”. List otwarty pracowników TVN

„Tak zabija się telewizję, tak umiera TVN. Ludzie bez wiedzy o mediach, bez pasji do mediów rządzą tymi mediami. Człowiek bez pasji, bez...

zobacz więcej

W kolejnych fragmentach maila zachwala swoją stację. „TVN i Discovery od lat budują swoją wyjątkową pozycję w Polsce. Każdego dnia docieramy do widzów w całym kraju, będąc jednym z wiodących dostawców newsów, unikalnych treści i prawdziwej rozrywki. Równie ważne jest dla nas zaangażowanie społeczne ; od lat pomagamy społecznościom w całej Polsce i angażujemy się w działania charytatywne, wspierając osoby wykluczone oraz promując różnorodność i integrację społeczną” – pisze.

Pisze też o inicjatywach, które TVN organizował w ostatnich miesiącach. „Zrobiliśmy to wszystko własną pracą, pieniędzmi zarówno własnymi, jak i zebranymi od widzów i darczyńców. Bez dotacji i nie korzystając z rządowej pomocy. Bo wszyscy razem w TVN po prostu chcieliśmy pomóc” – oznajmiła.

Pochwała TVN


W kolejnym fragmencie dalej chwali firmę. „Aby utrzymać silną pozycję na rynku również w przyszłości, musimy się stale rozwijać. W ciągu ostatnich kilku lat przekształciliśmy się z tradycyjnej linearnej telewizji w nowoczesną firmę medialną, oferującą polskim widzom wiadomości i rozrywkę na wszystkich ekranach i platformach w dowolnym miejscu. Od momentu połączenia sił TVN i Discovery w 2017 roku, zwiększyliśmy nasze inwestycje w polski kontent i rozwój cyfrowy o ćwierć miliarda złotych ” – napisała.

„Przebudowaliśmy też naszą organizację i zastąpiliśmy wiele dotychczasowych stanowisk nowymi, wymagającymi kompetencji cyfrowych. W sumie zatrudniliśmy prawie 600 nowych pracowników w Polsce. Liczba pracowników jest dziś wyższa niż cztery lata temu i mamy dalsze plany rozwoju ” – uspokaja.

Były pracownik oskarża TVN: „mobbing, korupcja, poniżanie”. Stacja wydaje oświadczenie

Kamil Różalski, który współpracował z TVN przez kilkanaście lat, oskarżył stację o szereg nieprawidłowości. Pisał o „mobbingu, szantażu, korupcji,...

zobacz więcej

Zmiany są bolesne


Według Kieli stacja idzie w dobrym kierunku. „Ale zmiany są trudne i często bolesne. To prawda, że z TVN rozstali się niektórzy pracownicy. Czasami była to konieczność, ale w wielu przypadkach były to również indywidualne decyzje osób, które po prostu miały inne plany” – pisze.

Na koniec oznajmia, że w TVN Grupa Discovery „przestrzegamy najwyższych standardów i mamy wdrożone rygorystyczne mechanizmy kontroli i zarządzania; wszystkie skargi dotyczące nieprzestrzegania tych norm są badane i na bieżąco adresowane”.

„I nie jest to puste stwierdzenie. Takie same procedury dotyczą zarówno mnie, członków zarządu, jak i każdego z pracowników naszej firmy. Będziemy krytykowani za wybory, których dokonujemy. Jeśli krytyka jest uzasadniona, będziemy jej słuchać. Jeśli krytyka, tak jak w tym przypadku, ma na celu jedynie zaszkodzenie nam, będziemy szli swoją drogą. Praca, którą wykonujecie jest zbyt ważna, by niweczyły ją niesprawiedliwe i nieprawdziwe ataki. TVN i Discovery będą nadal walczyć o niezależność mediów w Polsce. I zawsze będziemy realizować nasze obietnice wobec widzów. Kasia” – kończy.

Katarzyna Kieli do pracowników TVN. Cały list:


W ciągu ostatnich lat niejednokrotnie byliśmy obiektem licznych ataków mających na celu zdyskredytowanie  naszej firmy. Wczoraj do mediów trafił list, w którym padają różnego rodzaju zarzuty wobec mnie, kierownictwa firmy, TVN i grupy Discovery. 
Chcę napisać parę słów komentarza, ponieważ w dość zręczny sposób miesza on zdarzenia, które miały miejsce, z faktami całkowicie wymyślonymi, a wszystko to jest przeplecione rzekomą troską o przyszłość firmy.

Takie ataki to bardzo przykre doświadczenie, ponieważ wszyscy niezmiernie ciężko pracujemy, aby nasza firma prężnie się rozwijała. TVN i Discovery od lat budują swoją wyjątkową pozycję w Polsce. Każdego dnia docieramy do widzów w całym kraju, będąc jednym z wiodących dostawców newsów, unikalnych treści i prawdziwej rozrywki. Równie ważne jest dla nas zaangażowanie społeczne; od lat pomagamy społecznościom w całej Polsce i  angażujemy się w działania charytatywne, wspierając osoby wykluczone oraz promując różnorodność i integrację społeczną.

Usłyszymy, że to tylko słowa. Ale za tymi słowami stoją fakty. W ubiegłym roku, tak trudnym z powodu pandemii, zorganizowaliśmy wiele inicjatyw jak #koncertdlabohaterów, korki tv, pomoc dla przedsiębiorców, restauratorów i najuboższych. Zrobiliśmy to wszystko własną pracą, pieniędzmi zarówno własnymi, jak i zebranymi od widzów i darczyńców. Bez dotacji i nie korzystając z rządowej pomocy. Bo wszyscy razem w TVN po prostu chcieliśmy pomóc.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu TVN24 jest największą stacją informacyjną w Polsce, dzięki Waszej pracy TVN jest jednym z najchętniej oglądanym kanałów TV w Polsce. Dzięki Waszym wysiłkom Player jest najszybciej rosnącym serwisem internetowym w Polsce.

Krajobraz medialny, w którym działamy, szybko się zmienia. Aby utrzymać silną pozycję na rynku również w przyszłości, musimy się stale  rozwijać. W ciągu ostatnich kilku lat przekształciliśmy się z tradycyjnej linearnej telewizji w nowoczesną firmę medialną, oferującą polskim widzom wiadomości i rozrywkę na wszystkich ekranach i platformach w dowolnym miejscu. 
Od momentu połączenia sił TVN i Discovery w 2017 roku, zwiększyliśmy nasze inwestycje w polski kontent i rozwój cyfrowy o ćwierć miliarda złotych. Przebudowaliśmy też naszą organizację i zastąpiliśmy wiele dotychczasowych stanowisk nowymi, wymagającymi kompetencji cyfrowych. W sumie zatrudniliśmy prawie 600 nowych pracowników w Polsce. Liczba pracowników jest dziś wyższa niż cztery lata temu i mamy dalsze plany rozwoju.

Sukcesy, które odnosimy świadczą o tym, że idziemy w dobrym kierunku. Ale zmiany są trudne i często bolesne. To prawda, że z TVN rozstali się niektórzy pracownicy. Czasami była to konieczność, ale w wielu przypadkach, były to również indywidualne decyzje osób, które po prostu miały inne plany.

W TVN Grupa Discovery przestrzegamy najwyższych standardów i mamy wdrożone rygorystyczne mechanizmy kontroli i zarządzania; wszystkie skargi dotyczące nieprzestrzegania tych norm są badane i na bieżąco adresowane. I nie jest to puste stwierdzenie. Takie same procedury dotyczą zarówno mnie,  członków zarządu, jak i każdego z pracowników naszej firmy.
Będziemy krytykowani za wybory, których dokonujemy. Jeśli krytyka jest uzasadniona, będziemy jej słuchać. Jeśli krytyka, tak jak w tym przypadku, ma na celu jedynie zaszkodzenie nam, będziemy szli swoją drogą.  Praca, którą wykonujecie jest zbyt ważna, by niweczyły ją niesprawiedliwe i nieprawdziwe ataki. TVN i Discovery będą nadal walczyć o niezależność mediów w Polsce. I zawsze będziemy realizować nasze obietnice wobec widzów.

Kasia

źródło:
Zobacz więcej