RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Mucha zachwalała wykształcenie Hołowni. Niechcący go ośmieszyła

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia i Joanna Mucha (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Lider Polski 2050 Szymon Hołownia i Joanna Mucha (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

– Szymon Hołownia jest człowiekiem niezwykle dobrze wykształconym – powiedziała w wywiadzie Joanna Mucha, posłanka Polski 2050. Wszystko wskazuje na to, że nie wiedziała, iż lider jej nowego ugrupowania skończył jedynie liceum w Białymstoku.

Jak Lewica głosowała ws. Żołnierzy Wyklętych w 2011 roku? Nie uwierzycie

Gdy w poniedziałek Polacy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, część posłów Lewicy atakowała pamięć o bohaterach. Nazywali...

zobacz więcej

Joanna Mucha mówiła w Radiu Plus, czym różni się jej nowa formacja od Platformy Obywatelskiej. Wskazywała, że poprzednia partia wyraźnie odbiega od ruchu Szymona Hołowni.

Zachwalając swojego nowego szefa, poszła jednak o krok za daleko. – Jest człowiekiem niezwykle dobrze wykształconym – zaznaczyła.

– Przyznam, że nie wiem nic o tym wykształceniu. Jak wykształcony jest Hołownia? – zapytał prowadzący rozmowę dziennikarz.

Wtedy Joanna Mucha zaczęła tłumaczyć, że w trakcie kampanii jej lider „nie brał haseł, które powtarzał, lecz naprawdę próbował zrozumieć, o co w nich chodzi”.

Zobacz także:  Hołownia punktuje posłów PO. „Widzi, że Platforma to zwierzę na wykończeniu”

– Ale mówiła pani, że jest niezwykle dobrze wykształcony, czyli jak? – dopytywał redaktor.

Poseł PO o kulisach buntu w partii. „Wielu członków mówi o odejściu”

Wielu członków PO w różnych rozmowach mówi o faktycznym zamiarze odejścia z partii – przyznaje poseł Platformy Ireneusz Raś. Przedstawiciel...

zobacz więcej

– To proszę się spotkać z Szymonem Hołownią i zapytać – stwierdziła Mucha. Następnie zaznaczyła, że nie chodziło jej o wykształcenie formalne, ale o odpowiednie przygotowanie do swojej roli.

Na tle Dudy i Kosiniaka wygląda słabo


Na oficjalnej stronie Polski 2050 w zakładce „Szymon Hołownia” nie ma informacji o wykształceniu szefa partii. Były dziennikarz TVN wspomina tam jednak o nauce w liceum.

O tym, że faktycznie ukończył ten poziom edukacji, świadczy również jego krótka notka biograficzna w serwisie wikipedia.pl. Czytamy tam, że Hołownia ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego (obecnie Społeczne Liceum Ogólnokształcące „Fabryczna 10”) w Białymstoku.

Zobacz także:  Robert Knap o PO i aborcji: Skręt w lewo, gdy Hołownia i PSL rozkradają jej elektorat

Temat ten pojawiał się w ostatniej kampanii na prezydenta RP. Część mediów przypominała, że Hołownia studiował psychologię, ale nigdy nie udało mu się zdobyć dyplomu ukończenia uczelni.

Zestawiając go z innymi kandydatami wskazywano, że urzędujący prezydent Andrzej Duda i prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mają nawet doktoraty – pierwszy jest doktorem nauk prawnych, a drugi – medycznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej