RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Müller o Tusku: Zachowuje się jak szeregowy użytkownik Twittera

Rzecznik rządu Piotr Müller odpowiedział na słowa Donalda Tuska na temat prezesa PKN Orlen (fot. PAP/Paweł Supernak; Thierry Monasse/Getty Images))
Rzecznik rządu Piotr Müller odpowiedział na słowa Donalda Tuska na temat prezesa PKN Orlen (fot. PAP/Paweł Supernak; Thierry Monasse/Getty Images))

Wypadałoby, żeby były premier nie zachowywał się jak szeregowy użytkownik Twittera – tak rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się do wypowiedzi Donalda Tuska na temat kwalifikacji prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Zdaniem rzecznika były premier „próbuje w dosyć słaby, mało merytoryczny sposób, dokuczać innym użytkownikom”.

Tusk próbował zakpić z Obajtka. Suski: To jest po prostu zawiść

Donald Tusk wypowiada się źle o prezesie Orlenu Danielu Obajtku, bo dziś Orlen przynosi rekordowe zyski, a za rządów Tuska rekordowe zyski miały...

zobacz więcej

W programie „Tłit” w wp.pl rzecznik rządu był pytany o słowa byłego premiera, który w TVN24 powiedział m.in., że zastanawiałby się, czy Danielowi Obajtkowi powierzyć prowadzenie stacji benzynowej, a co dopiero Orlenu.

– Z przykrością patrzę na to, w jaki sposób premier Donald Tusk niszczy autorytet funkcji premiera – powiedział rzecznik rządu.

– Wypadałoby, żeby były premier nie zachowywał się jak szeregowy użytkownik Twittera, który próbuje w dosyć słaby sposób, mało merytoryczny dokuczać innym użytkownikom. To nie jest na poziom premierowski – ocenił.

Tusk wątpi w kwalifikacje Obajtka

Orlen odpowiada na artykuł „Wyborczej”: Nieprawdziwe tezy i manipulacje

Stawiane w artykule „Gazety Wyborczej” pt. „Taśmy Obajtka” tezy, niemające potwierdzenia w faktach, uderzają w wizerunek PKN Orlen i naruszają...

zobacz więcej

Tusk pytany, czy szanse prezesa Orlenu na zostanie premierem są stracone po tzw. taśmach Obajtka, odparł, że dużo poważniejsze niż nagrania jest to, czy „on i wielu innych mianowanych przez PiS najwyższych urzędników, prezesów państwowych spółek ma podstawowe kwalifikacje nie tylko etyczne, ale merytoryczne”.

– Zdarzenia ekonomiczne pokazują, że Orlen pod jego władzą się rozrasta, ale trudno mówić, by była to kwitnąca firma – dodał były premier.

W reakcji na tę wypowiedź prezes Orlenu odpowiedział Tuskowi na Twitterze, że „Orlen w ciągu ostatnich pięciu lat wypracował 26,2 mld zł zysku; w czasie ośmiu lat rządów PO-PSL było to łącznie 2,9 mld zł”.

Prezes Orlenu zaznaczył też, że spółka wydaje na inwestycje trzy razy więcej niż za rządów PO-PSL.

źródło:

Zobacz więcej