RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tłum na imprezie mimo obostrzeń. „Potem płacz, że brakuje respiratorów, a ludzie umierają”

Koronawirus. Ostatniej doby zmarło 216 pacjentów (fot. Twitter/@otwieramy)
Koronawirus. Ostatniej doby zmarło 216 pacjentów (fot. Twitter/@otwieramy)

Od około trzech tygodni liczba zakażeń COVID-19 w Polsce znów rośnie, a zdaniem ekspertów niebawem przełoży się na kolejny wzrost liczby zgonów. Tymczasem sieć obiegło szokujące nagranie młodzieży bawiącej się w jednym z warszawskich pubów. Zakpiono również z tematu zgonów po koronawirusie. „Banda idiotów bez szacunku dla rodzin, które straciły w pandemii bliskich” – piszą oburzeni internauci i załamują ręce.

Pracownicy TVN o Katarzynie Kieli: Człowiek bez pasji, kierujący się tylko tabelką excel

„My, pracownicy »etycznego« Discovery czekaliśmy na etyczny ruch najważniejszej osoby w TVN (nieformalnej szefowej), która swoją postawą...

zobacz więcej

Restrykcje dotyczące zamykania sklepów, restauracji czy siłowni dotyczą całej Europy. Wiele państw stosuje obostrzenia jeszcze mocniejsze niż te w Polsce. Tymczasem część osób i tak lekceważy zalecenia epidemiologów i lekarzy.

KORONAWIRUS – RAPORT

„Z okazji nadejścia trzeciej fali oraz w oczekiwaniu na kolejne – warszawski pub ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do codziennego udziału w programie artystycznym »Surferzy trzeciej fali«” – napisano teraz, zapraszając do jednej z restauracji.

„Uspokajamy, że ciała z dni poprzednich są regularnie usuwane” – dodano kpiąc z ofiar epidemii.

Zobacz także:  Dziewięciokrotny wzrost liczby zgonów. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Przypomnijmy, że z badań amerykańskich ekspertów i naukowców wynika, że największe ryzyko zakażenia koronawirusem występuje właśnie w restauracjach z obsługą kelnerską. Na kolejnych miejscach tego niechlubnego rankingu znajdują się centra fitness, kawiarnie i bary oraz hotele, o czym szerzej informowaliśmy  TUTAJ.

Jak Lewica głosowała ws. Żołnierzy Wyklętych w 2011 roku? Nie uwierzycie

Gdy w poniedziałek Polacy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, część posłów Lewicy atakowała pamięć o bohaterach. Nazywali...

zobacz więcej

Tymczasem pisząc o „usuwaniu ciał”, na profilu społecznościowym zakpiono nie tylko z epidemii, ale również z jej skutków.

Fala krytyki


W sprawie walki z epidemią większość polityków zgadza się ze sobą. Liderzy niemal wszystkich ugrupowań zachęcają do szczepień na COVID-19 i rozumieją konieczność zamykania niektórych sektorów gospodarki. Teraz również internauci ostro zareagowali na promowanie imprez w ten sposób.

„Dzisiaj w nocy od 1 do 3 walczyliśmy o życie 67–letniej kobiety. Po covidzie, powikłania, najpierw udar niedokrwienny wtórnie ukrwotoczniony, spadek saturacji (na tlenie 86 proc.), zatrzymanie akcji serca, reanimacja (2x), intubacja, respirator, w końcu zgon. Po co to było?” – skomentował w sieci jeden ze zbulwersowanych przedstawicieli służby zdrowia.

Zobacz także:  Lockdown w szkołach. Obowiązuje nowe rozporządzenie

Liczba nowych zakażeń. Rzecznik rządu podał dane

We wtorkowym raporcie Ministerstwa Zdrowia będzie mowa o 7937 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby zmarło 216 osób –...

zobacz więcej

Zmarło ponad 43 tys. osób


„Komu zależy na zarażeniu jak największej liczby Polaków?” – pytają kolejni internauci i wskazują, że teraz trwa impreza, „a potem pojawia się płacz, że respiratorów brakuje, a ludzie umierają”.

Do organizowanych imprez odniósł się wcześniej w TVN24 prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. – Nie jest to miła, łatwa i przyjemna choroba – powiedział o koronawirusie Simon. – Chętnie zapraszam do siebie do kliniki, gdzie osiem czy dziesięć osób leży na high flow (systemie do tlenoterapii – red.) i się dusi, jest sinych i prawdopodobnie część umrze – dodał.

W Polsce na COVID-19 zmarły już 43 793 osoby.

źródło:
Zobacz więcej