RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Amazon już działa w Polsce

W Polsce koncern jest aktywny już od 2014 r. (fot. Shutterstock/BigTunaOnline)
W Polsce koncern jest aktywny już od 2014 r. (fot. Shutterstock/BigTunaOnline)

Amazon uruchomił polską wersję swojego sklepu. O zamiarach udostępnienia polskojęzycznego serwisu e-commerce gigant handlu elektronicznego z USA informował pod koniec stycznia, kiedy wprowadził możliwość rejestracji dla sprzedawców.

Zaskakujące dane ws. luki VAT w Polsce. Najnowsze analizy

Najnowsze analizy Fundacji CASE, która co roku przygotowuje raporty dla Komisji Europejskiej, są dobre dla Polski. Wszystko wskazuje na to, że luka...

zobacz więcej

Amazon to największy sklep internetowy na świecie. Oferuje produkty własnych marek i zewnętrznych sprzedawców z wielu branż i dziedzin. Polacy już wcześniej używali platformy z wykorzystaniem niemieckiej wersji sklepu online, dostępnej również w języku polskim.

W Polsce od 2014 r.


Amazon to koncern, który oprócz USA działa w krajach Azji i Europy. W Polsce koncern jest aktywny od 2014 r., ale do tej pory działalność spółki znajdowała wymiar przede wszystkim w utrzymaniu centrów logistycznych.

Zatrudniają one ponad 18 tys. osób w dziewięciu placówkach. Znajdują się one w Sadach pod Poznaniem, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, na Bielanach Wrocławskich (dwa), w Pawlikowicach koło Łodzi, w Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach. W Gdańsku zlokalizowane są biura Amazon Web Services (usługa chmurowa koncernu) i Centrum Rozwoju Technologii Amazon.

Amazon został założony w 1994 roku przez Jeffa Bezosa i początkowo miał być jedynie księgarnią internetową. Pierwszą książkę Bezos sprzedał rok po założeniu firmy. Później założyciel Amazona poszerzył asortyment swojego sklepu o kolejne towary, takie jak sprzęt komputerowy, elektronika czy płyty DVD, a także towary spożywcze, meble i wiele innych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej