RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powiew wiosny tylko chwilowy? Prognoza pogody

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa (fot. PAP/Marcin Bielecki; Sergei Malgavko/TASS/PAP)
Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa (fot. PAP/Marcin Bielecki; Sergei Malgavko/TASS/PAP)

We wtorek dużo słońca w południowej połowie kraju i na zachodzie, a na północy nieco więcej chmur. Słaba mżawka może popadać tylko na północy i na północnym wschodzie – informuje Ewa Łapińska, meteorolog IMGW. Maksymalna temperatura sięgnie nawet kilkunastu stopni Celsjusza.

Arktyczne mrozy wrócą. Prognoza długoterminowa, nawet -30 stopni

zobacz więcej

We wtorek dużo słońca w południowej połowie kraju. Na północy, na wschodzie i lokalnie w centrum w kraju sporo chmur, ale potem powinno się gdzieniegdzie rozpogadzać. Natomiast na zachodzie i na południu ogólnie powinno być słonecznie i bardzo ciepło.

Pogoda na wtorek 2.03.2021. Pogodowa mapa Polski


– Na zachodzie i północnym-zachodzie temperatura wyniesie nawet do 12-13 stopni Celsjusza, a w centrum około 7-8 stopni – powiedziała Ewa Łapińska. Dodała, że najchłodniej będzie na północy i północnym wschodzie. Tam termometry pokażą od 4 do 6 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie wiał na południu słaby, a na północy umiarkowany, chwilami porywisty.

Źródło: IMGW-PIB
Z kolei – jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnejw nocy z wtorku na środę ponownie dużo mgieł, szczególnie na północy i wschodzie. Będą one ograniczały widzialność do 100 metrów. Miejscami utrzymają się one do godzin przedpołudniowych w środę.

Pogoda na jutro – kilkanaście stopni na plusie


W środę na południu Polski zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Rano gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna w większości kraju od 8 st. C do 13 st. C, tylko na wybrzeżu, Pomorzu Wschodnim, Mazurach i Podlasiu od 5 st. C do 7 st. C. Wiatr słaby, gdzieniegdzie umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Tatrach i Bieszczady porywy wiatru do 60 km/h.

Zobacz także: Temperatura spadnie nawet o 30 stopni. Prognoza długoterminowa na marzec

źródło:
Zobacz więcej