RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Media bez wyboru” milczą o liście pracowników TVN

Większość portali, która nie napisała o liście, brała udział w proteście mediów (fot. Forum/Lukasz Dejnarowicz)
Większość portali, która nie napisała o liście, brała udział w proteście mediów (fot. Forum/Lukasz Dejnarowicz)

Do wielu mediów w Polsce trafił list pracowników TVN, którzy ujawnili szereg patologii, jakie od lat mają miejsce w stacji. Część ogólnopolskich portali poinformowała o sprawie, jednak duża część temat całkowicie pominęła.

„Oszukano widzów wolnych mediów”. List otwarty pracowników TVN

„Tak zabija się telewizję, tak umiera TVN. Ludzie bez wiedzy o mediach, bez pasji do mediów rządzą tymi mediami. Człowiek bez pasji, bez...

zobacz więcej

W poniedziałek 1 marca do 142 redakcji w Polsce i zagranicą został wysłany list pracowników TVN, w którym zarzucono stacji szereg nieprawidłowości.

W 10-stronnicowym liście pracownicy telewizji TVN piszą o zastrzeżeniach wobec obecnego kierownictwa stacji – m.in. do działań prowadzonych przez Katarzynę Kieli – o zwolnieniach, cenzurowaniu informacji – dotyczących szczepień celebrytów poza kolejnością, wśród których znaleźli się dyrektorzy TVN.

O nieprawidłowościach w TVN opisanych w liście poinformowały tylko niektóre ogólnokrajowe media . Wiele portali informację tę pominęło. Przypomnijmy, że wiadomość o liście ukazała się w poniedziałek ok. godz. 15. Do tej pory do jego treści nie odniósł się TVN.

O liście poinformowała Wirtualna Polska (Teleshow WP), powołując się na informację portalu tvp.info. Warto zaznaczyć, że z listy adresatów wynika, że do władz WP taki list również został wysłany. Portal w niezbyt długim tekście opisuje część listu pracowników TVN.

List otwarty pracowników TVN. „Cała prawda całą dobę wyjaśniona”

Pracownicy TVN wysłali do mediów list otwarty, w którym ujawnili nieprawidłowości w stacji. – Myślę, że prawda o TVN-ie, można powiedzieć całą...

zobacz więcej

Polsat News na swojej stronie internetowej nie poinformował o treści listu. Podobnie portal Onet nie podał tej informacji.

O sprawie pisze za to obszernie portal wirtualnemedia.pl i press.pl. O treści listu nie wspomniano na stronie wyborcza.pl, gazeta.pl, wprost.pl, se.pl, rp.pl, oko.press. Portal radia RMF FM również nie zamieścił artykułu o liście, podobnie jak serwisy internetowe radia ZET, TOK FM i Interii.

Informacja o liście ukazała się na stronach Polskiego Radia, wpolityce.pl, dorzeczy.pl, niezalezna.pl.

źródło:
Zobacz więcej