RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent Francji: Wytrzymajcie jeszcze kilka tygodni

Prezydent Emmanuel Macron (fot. Chesnot/Getty Images)
Prezydent Emmanuel Macron (fot. Chesnot/Getty Images)

Prezydent Emmanuel Macron wyraził nadzieję, że za cztery do sześciu tygodni skutki szczepień przeciwko koronawirusowi zaczną być odczuwalne na terytorium Francji, zmniejszając liczbę zakażonych COVID-19.

Czeski rząd poprosił Polskę i Niemcy o pomoc w leczeniu chorych na COVID-19

Rząd Czech negocjuje z Polską i Niemcami bezpłatną pomoc na zasadzie wzajemności dla swoich pacjentów z Covid-19 – przekazała agencja CTK po...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Wytrzymajcie jeszcze 4 do 6 tygodni – odpowiedział prezydent Macron pytany w poniedziałek przez młodego mężczyznę, który poprosił go o przesunięcie godziny policyjnej na godz. 19 z 18., „bo jest ciężko”.

Premier Jean Castex ogłosił w czwartek, że w połowie maja wszyscy po pięćdziesiątym roku życia otrzymają już pierwszą dawkę szczepionki. Pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi otrzymało 2 967 937 osób, a dwie dawki – 1 582 433.

W marcu zapadną decyzje


Pałac Elizejski poinformował stację BFMTV, że w marcu zapadną decyzje odnośnie ograniczeń sanitarnych.

Wybuch na oddziale dla chorych z COVID-19. Są ofiary

W Szpitalu Miejskim nr 1 w Czerniowcach na Ukrainie doszło w sobotę do silnej eksplozji – poinformowały lokalne władze. Wybuch miał miejsce na...

zobacz więcej

W obliczu progresji bardziej zaraźliwych wariantów koronawirusa rząd ustanowił w weekendy lokalne lockdowny w departamencie Alpy Nadmorskie oraz w Dunkierce. Umieścił również 20 departamentów, które obejmują m.in. Paryż, Lyon i Marsylię, pod zwiększonym nadzorem z możliwością podjęcia tam takich samych środków.

Zobacz także: Morawiecki: Byłoby możliwe sfinansowanie budowy fabryki szczepionek 

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 4 703 osób, w szpitalach zmarło 379 chorych – podała w poniedziałek Agencja Zdrowia Publicznego (SPF).

Z powodu zakażenia koronawirusem do szpitali przyjęto 1393 chorych, 347 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych wzrosła o 150 i wynosi 25 430. Na oddziałach intensywnej terapii obecnie leczonych jest 3 544 chorych.

Całkowita liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa od początku pandemii wzrosła do 86 829, a zarażonych do 3 760 671. Odsetek testów z wynikiem dodatnim wzrósł z 7,2 proc. do 7,3 proc.

źródło:

Zobacz więcej