RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje aktor Andrzej Rozmus. Grał m.in. w „Ojcu Mateuszu” i „Stuleciu Winnych”

Andrzej Rozmus miał 53 lata (fot. TVP)
Andrzej Rozmus miał 53 lata (fot. TVP)

Aktor Andrzej Rozmus nie żyje – poinformował Teatr Zagłębia w Sosnowcu. Miał 53 lata, od lat zmagał się z chorobą.

Śmierć kolejnego aktora „Świata według Kiepskich”. Stanisław Wolski miał 72 lata

Nie żyje Stanisław Wolski. Związany głównie z Wrocławiem aktor zmarł w czwartek w wieku 72 lat – poinformował wrocławski Teatr Kalambur. Artysta...

zobacz więcej

Informacja o śmierci aktora ukazała się na stronie internetowej Teatru Zagłębia w poniedziałek. Przekazano, że Andrzej Rozmus zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek.

„Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który, mimo iż od lat zmagał się z chorobą , to potrafił swym optymizmem obdarzać innych” – piszą we wspomnieniu o Rozmusie jego koledzy i koleżanki z teatru.

Rodzinie i bliskim zmarłego złożyli wyrazy współczucia. Przekazano, że ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę 3 marca o godz. 12 na cmentarzu w Katowicach – Starych Panewnikach.

Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia. W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku,...

Opublikowany przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu Poniedziałek, 1 marca 2021


Rozmus z Teatrem Zagłębia związany był od 1997 roku. Występował m.in. w sztukach „Czerwone Zagłębie”, „Bóg”, „Na dnie”, „Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?”.

Aktor występował też w produkcjach filmowych. Występował również w serialach takich jak „Ojciec Mateusz”, „Stulecie Winnych”, „Ślad”, „Barwy szczęścia”, „Wydział zabójstw”.

źródło:
Zobacz więcej