RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żołnierz Bundeswehry trzymał w domu nielegalną broń i amunicję

Broń i amunicja nie pochodziły z zasobów Bundeswehry (fot. Bundeswehry)
Broń i amunicja nie pochodziły z zasobów Bundeswehry (fot. Bundeswehry)

W domu żołnierza Bundeswehry stacjonującego w ośrodku Pfullendorf w Badenii-Wirtembergii znaleziono broń krótką i długą, granat ręczny i materiały wybuchowe. Deutsche Welle informuje, że trwa dochodzenie w sprawie nielegalnego posiadania broni, podżegania do nienawiści i uszkodzenia ciała.

Neonazizm w niemieckim wojsku i policji. „Wynik jest niepokojący”

Po dwóch latach badań prowadzonych przez specjalnego śledczego inspektorzy Bundestagu potwierdzają rażące uchybienia władz, odpowiedzialnych za...

zobacz więcej

Według agencji informacyjnej dpa, po otrzymaniu wskazówek oddziały specjalne policji heskiej tymczasowo aresztowały w niedzielę żołnierza Bundeswehry i zarekwirowały broń oraz amunicję.

Do aresztu trafiło także dwóch innych mężczyzn z Hesji, którym zarzuca się nielegalne posiadanie broni oraz głoszenie skrajnie prawicowych poglądów. Mężczyźni w wieku 20, 21 i 63 lat są ze sobą spokrewnieni.

Skonfiskowano broń


Podczas przeszukania prywatnych i służbowych pomieszczeń mężczyzn z gminy Glashütten koło Frankfurtu nad Menem skonfiskowano ostrą broń palną, materiały wybuchowe i amunicję. Według wstępnych ustaleń materiały nie pochodzą z zasobów Bundeswehry. Granat ręczny to prawdopodobnie model z byłej Jugosławii. Ponadto zabezpieczono dokumenty i nośniki danych.

Mężczyźni są oskarżeni o nielegalne „przechowywanie” broni i amunicji, a także podżeganie ludności. Policja oraz prokuratura nie podają szczegółów, zasłaniając się „taktycznymi względami śledczymi”.

W Pfullendorf mieści się Międzynarodowe Centrum Szkolenia Specjalnego (ISTC).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej