RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiosna jeszcze poczeka. We wtorek możliwe deszcze

Warunki na drogach mogą być trudne (fot. Pexels)
Warunki na drogach mogą być trudne (fot. Pexels)

Wtorek pochmurny z możliwymi deszczami, rano mogą wystąpić mgły znacznie ograniczające widoczność. Tylko w niektórych miejscach temperatura nieznacznie przekroczy 10 stopniu Celsjusza. W nocy należy spodziewać się przymrozków.

Początek marca w pogodzie

W pierwszy dzień marca pojawi się więcej słońca niż w miniony weekend. Mimo to należy spodziewać się raczej pochmurnego dnia, ale nie do końca....

zobacz więcej

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż z centrami nad Czechami i Morzem Północnym, na północnym wschodzie i wschodzie kontynentu zaznaczy się wpływ niżu znad Morza Barentsa wraz z frontami atmosferycznymi. Przeważający obszar Polski będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko do północno-wschodnich regionów kraju przybliży się chłodny front atmosferyczny, związany z niżem znad Morza Barentsa. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie bez większych zmian.

W dzień na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i tu możliwy słaby deszcz lub mżawka.

Uwaga na mgły


Rano gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 7 st. C do 12 st. C na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Małopolsce, tylko na wybrzeżu i północnym wschodzie od 4 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach oraz na wybrzeżu wschodnim i północnym wschodzie porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/godz.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwa mżawka. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Miejscami mgła, także marznąca, ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr słaby, początkowo północno-zachodni i północny, później zmienny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie powoli rosnąć.

źródło:

Zobacz więcej