RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hiszpański dziennik chwali Polskę za projekt cenzurowania Google, Facebooka, Twittera

Firmy technologiczne „chcą z internetu wymazać idee chrześcijańskie i Kościół” (fot. Jaap Arriens/NurPhoto/Getty Images)
Firmy technologiczne „chcą z internetu wymazać idee chrześcijańskie i Kościół” (fot. Jaap Arriens/NurPhoto/Getty Images)

Dziennik „La Hispanidad” w artykule zatytułowanym: „Polska zawsze. Warszawa ocenzuruje lewackich cenzorów: Google, Facebook, Twitter” wyraził uznanie dla polskiej polityki wobec wielkich firm technologicznych w związku z kontrolowaniem przez nie wolności słowa.

Przeciwdziałanie cenzurze w sieci. „Polska może być pionierem”

– Proponujemy regulacje, które spowodują, że w razie ingerencji mediów społecznościowych w treści zamieszczane przez użytkowników, będą oni mogli...

zobacz więcej

Autor artykułu, wydawca gazety, dziennikarz i przedsiębiorca Eulogio Lopez odniósł się w niedzielę do polskiego projektu ustawy w sprawie ochrony wolności słowa w internecie, opracowanego przez resort sprawiedliwości. Powołał się na wypowiedzi ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro oraz na informacje PAP.

W rozmowie z PAP w Hiszpanii dziennikarz ocenił, że pod pozorem walki z fake newsami wielkie firmy technologiczne „chcą z internetu wymazać idee chrześcijańskie i Kościół”. – Chodzi o wolność ideologiczną w internecie – podkreślił.

Lopez przypomniał, że do tej pory niewiele krajów, jak Australia i Kanada, odważyło się przeciwstawić firmom bigtech, i to „tylko z powodów finansowych, gdyż te firmy manewrują, aby płacić mniej podatków”. Dopiero polski rząd podjął problem kontrolowania wolności słowa dogłębnie, tzn. nie tylko od strony fiskalnej, ale także ideologicznej – stwierdził.

– Polska zdecydowała się karać grzywną cenzurę bigtech w ich obsesji, aby wymazać z internetu Jezusa. U podstaw problemu leży lewicowa poprawność polityczna i tzw. Nowy Porządek Światowy (NOM), dla których wrogami są Jezus i Kościół – podkreślił.

Cenzura w serwisach społecznościowych? „To noc długich noży wobec prawicy” [WIDEO]

Polski rząd po zablokowaniu kont Donalda Trumpa przez portale społecznościowe zapowiada zmiany w prawie. Lewica broni jednak decyzji amerykańskich...

zobacz więcej

– Polska zdecydowała się ocenzurować cenzora – internetowy oligopol – Google, Facebooka, Twittera i YouTube. Jednak jeszcze okaże się, czy to zostanie przeprowadzone – dodał.

Według wydawcy „La Hispanidad”, firmy bigtech nie cenzurują jawnie chrześcijańskich idei, ale robią to poprzez blokowanie wiadomości uznawanych przez nie za „mowę nienawiści”. W Hiszpanii tzw. „przestępstwo nienawiści” może być karane do 4 lat pozbawienia wolności, np. za sprzeciwianie się ideologii gender czy brak zgody na NOM.

– Jeżeli ktoś broni życia, to dla nich znaczy, że nienawidzi dokonujących aborcji, a jeżeli opowiada się za małżeństwem jako związkiem między kobietą i mężczyzną, to znaczy, że jest homofobem – stwierdził.

Lopez podkreślił, że niedawno socjalistyczny rząd Hiszpanii opowiedział się za wolnością słowa i aby ta nie była karana więzieniem. Doszło do tego w związku z obroną lewackiego rapera, Pablo Hasela, skazanego na pozbawienie wolności za wychwalanie terroryzmu i lżenie instytucji państwowych.


– Co w takim razie z „przestępstwem mowy nienawiści”? – zapytał.

Premier: Nie może być zgody na cenzurę

Właściciele portali społecznościowych nie mogą działać ponad prawem; zrobimy wszystko, by określić ramy funkcjonowania Facebooka, Twittera,...

zobacz więcej

– Zgodnie z takim rozumowaniem ze strony Google, Facebooka i Twittera, można powiedzieć wszystko, ale są rzeczy, których nie można powiedzieć, bo nie są poprawne politycznie i będą ocenzurowane. Ocenzurowywane jest zaś wszystko to, co chrześcijańskie – zauważył.

Według Lopeza, instytucja Open Society George'a Sorosa z hiszpańską siedzibą w Barcelonie, nie ukrywa, że finansuje politykę weryfikowania treści internetowych we wszystkich krajach, a zwłaszcza katolickich.

– Polacy zdecydowali się temu przeciwstawić i będą karali grzywną sieci społecznościowe cenzurujące z powodów ideologicznych, w tym chrześcijańskich – podsumował.

– Polsko, nasza nadziejo. Oczekujemy, że zrealizujesz ten zamiar. Za każdym razem, kiedy Google cenzuruje to, co uważa za politycznie niepoprawne, ocenzurujmy Google – zaapelował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej