RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczury i pluskwy jako „współbiesiadnicy”. Pomysł ekoradnych Strasburga

Część radnych opozycji jest jednak przeciwna propozycji ekologów (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)
Część radnych opozycji jest jednak przeciwna propozycji ekologów (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)

Radni Strasburga z koalicji ekologicznej chcą, aby szczury i pluskwy były określane nie jako szkodniki, ale „współbiesiadnicy”. Ma to zmienić nastawienie społeczne do gryzoni i robaków, które pojawiają w domach i mieszkaniach – informuje w poniedziałek regionalny dziennik „Dernieres Nouvelles d'Alsace”.

Szczury atakują Warszawę. Jest ich coraz więcej na ulicach

Warszawiacy informują, że plaga szczurów opanowała miasto. Jeden z gryzoni został zaobserwowany pod Urzędem Dzielnicy Śródmieście. Jak zaznacza...

zobacz więcej

Podczas spotkania Rady Miejskiej radni z koalicji ekologicznej, wypowiadając się na temat dobrostanu zwierząt, w tym szczurów i pluskiew, zaproponowali zmianę terminologii, aby mieszkańcy miasta nabrali „bardziej życzliwego podejścia” do tych stworzeń.

Część radnych reprezentujących opozycję, jak Rebecca Breitman, jest jednak przeciwna propozycji ekologów. „Musimy zadać sobie pytanie, czy chcemy pomóc ludziom, którzy żyją ze szczurami i pluskwami w niezdrowych warunkach, czy powinniśmy prowadzić kampanię w obronie szczurów” – napisała w komentarzu dla dziennika.

Czytaj także: Plaga szczurów w Madrycie. Wchodzą na drzewa, mogą atakować ludzi [WIDEO]

Szczury występują w wielu dzielnicach Strasburga. Dziennik „DNA” podkreśla, że gryzonie te są wszędzie w piwnicach i pojemnikach na śmieci.

źródło:

Zobacz więcej