RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Starcie oceanicznych ssaków. Dramatyczną walkę gigantów nagrali turyści [WIDEO]

Podwodna walka oceanicznych zwierząt (fot. yt/ Whale Watch Western Australia)
Podwodna walka oceanicznych zwierząt (fot. yt/ Whale Watch Western Australia)

U wybrzeży Australii udało się nagrać starcie potężnych ssaków morskich. Trwało aż cztery godziny. Na filmie widać orki atakujące młodego humbaka.

Dzielny pingwin poradził sobie ze stadem drapieżnych orek

Orka to niezwykle groźny drapieżnik – przekonał się o tym pingwin, który cudem uniknął śmierci w jej paszczy. Ptak wykazał się odwagą, ale przede...

zobacz więcej

Humbaki osiągają nawet 17 metrów długości i znane są z tego, że ochraniają inne zwierzęta przed atakami orek, które – choć są nawet o połowę mniejsze – zyskały opinię rozbójników. Orki polują stadami i nie wahają się przed atakiem na większe od siebie ssaki. Na nagraniu widać, że zagięły parol na młodego humbaka.

Walkę, która rozpoczęła się 200 metrów od turystycznego statku, nagrały osoby tam przebywające. Orki kąsały humbaka. Chwytały jego płetwę grzbietową i próbowały obrócić.

Po dwu godzinnym starciu humbak schronił się przy łodzi. W tym czasie jego krew zwabiła inne zwierzęta. Około 50 grindwali i rekiny. Atak trwał nadal. Po kolejnej godzinie orki zrezygnowały. A pokiereszowany humbak odpłyną w swoją stronę.

źródło:
Zobacz więcej