RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pracownicy TVN o Katarzynie Kieli: Człowiek bez pasji, kierujący się tylko tabelką excel

Katarzyna Kieli (fot. MAREK WIŚNIEWSKI/Puls Biznesu/Forum)
Katarzyna Kieli (fot. MAREK WIŚNIEWSKI/Puls Biznesu/Forum)

Najnowsze

Popularne

„My, pracownicy »etycznego« Discovery czekaliśmy na etyczny ruch najważniejszej osoby w TVN (nieformalnej szefowej), która swoją postawą spowodowała ogromny wizerunkowy kryzys i która nieustannie wpaja nam zasady moralności i etyki Compilance Discovery. To tchórzliwe, wstydliwe, zachowanie niegodne top-managera amerykanskiej korporacji” – piszą w liście otwartym pracownicy TVN, nawiązując do postawy szefowej Discovery EMEA Katarzyny Kieli, która wraz z mężem zaszczepiła się szczepionką przeznaczoną dla medyków i ich rodzin. W związku z upublicznieniem tego pisma portal tvp.info ponowił pytania do Discovery, dotyczące związku pomiędzy szczepieniami poza kolejnością osób z kierownictwa firmy a obowiązującym tam kodeksem etyki.

„Oszukano widzów wolnych mediów”. List otwarty pracowników TVN

„Tak zabija się telewizję, tak umiera TVN. Ludzie bez wiedzy o mediach, bez pasji do mediów rządzą tymi mediami. Człowiek bez pasji, bez...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wśród znanych osób, które przyjęły szczepionki przeznaczone dla medyków i ich rodzin znaleźli się ludzie związani z TVN i Discovery. Dawkę szczepionki na COVID-19 miał przyjąć jeden z założycieli TVN Mariusz Walter, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak i jego partnerka, aktorka Anna Cieślak. Wśród zaszczepionych na WUM była też Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzający Discovery EMEA i jej mąż.

Po tym, jak ujawniono nazwiska zaszczepionych osób, związanych z grupą Discovery, portal tvp.info zwrócił się na początku stycznia z pytaniami o konsekwencje dla szczepionych poza kolejnością. Nasze pytania dotyczyły Mariusza Waltera i Edwarda Miszczaka. W pytaniach zwróciliśmy też uwagę na obowiązujący w grupie kodeks etyki.

W „Standardach” etyki, których treść znajduje się na ogólnodostępnej stronie Discovery, czytamy m.in., że pracownicy grupy mają obowiązek:

postępować uczciwie, zwłaszcza przy dokonywaniu trudnych wyborów; (...) szukać wskazówek, gdy tylko napotkają sytuację, w której nie jest jasne, jak „postępować właściwie”; niezwłocznie zgłaszać wątpliwości dotyczące postępowania, które może być niezgodne z naszymi wartościami firmowymi, niniejszym kodeksem, zasadami lub przepisami prawa”.

Pracownicy TVN piszą o Kieli


O przyjęciu szczepionek przeznaczonych dla medyków i ich rodzin przez najwyższe kierownictwo przypominają w swoim liście otwartym pracownicy TVN. „Wiele osób publicznych, w tym najwyższe kierownictwo TVN Grupa Discovery Kasia Kieli z mężem i Edward Miszczak z partnerką, przyjęło poza kolejnością szczepienia przeciwko COVID-19 przeznaczone dla służb medycznych (Grupy 0). W wyniku tego wybuchła »afera szczepionkowa«. Należało stawić temu czoła, powiedzieć prawdę, przyznać się do błędu” – czytamy w piśmie.

„Kasia Kieli, wierząc, że uda się zataić fakt o szczepieniu jej i jej męża przeciwko COVID-19, nie ujawniła tych informacji. Gdyby nie dociekliwość innych mediów, zapewne udałoby się to utrzymać w tajemnicy” – piszą autorzy listu. Piszą też, że „ po wycieszeniu »afery szczepionkowej«, która trwała dwa tygodnie, Kasia Kieli wróciła do Polski wypoczęta i gotowa do przyjęcia drugiej dawki szczepionki”.

Po powrocie Kieli – jak piszą pracownicy TVN – wystąpiła na wideokonferencji, na której przedstawiła 120 managerom swoje stanowisko w tej sprawie. Według autorów listu brzmiało ono następująco: „To była moja prywatna sprawa. Szczepcie się. Uważam, że każdy z was powinien się zaszczepić tak szybko, jak tylko będzie miał taką możliwość. Jeśli ktoś do Was zadzwoni, tak jak do mnie, z propozycją, nie wahajcie się z niej skorzystać. Cała afera jest inspirowana przez wrogie nam media”.

Pytania portalu tvp.info


W związku z upublicznieniem 1 marca listu otwartego pracowników TVN, ponowiliśmy pytania do Discovery, na które poprzednim razem nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Gdy tylko otrzymamy stanowisko firmy w tej sprawie, niezwłocznie je opublikujemy.

Zapytaliśmy m.in. o to, czy Edward Miszczak przyjął i zaakceptował zasady etyki grupy Discovery oraz jak firma ocenia jego postawę, polegającą na przyjęciu przez niego w szpitalu WUM szczepionki poza kolejnością. Więcej o tym, o co zapytaliśmy Discovery, można przeczytać w tym miejscu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej