RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Jestem za wszystko wdzięczny”. Gwiazdor „Breaking Bad” o traumach z dzieciństwa

Bryan Cranston o trudnym dzieciństwie (fot. PAP/Photoshot)
Bryan Cranston o trudnym dzieciństwie (fot. PAP/Photoshot)

Brak pieniędzy, alkoholizm i nadużywanie narkotyków były codziennością jego rodziny. Ale dzięki temu uodpornił się psychicznie i nauczył pokory. „Jedną z rzeczy, za które jestem najbardziej wdzięczny, jest to, że byłem kiedyś biedny. Teraz nie oczekuję specjalnego traktowania” – mówi teraz aktor Bryan Cranston w wywiadzie dla „The Telegraph”.

Złote Globy rozdane. „Nomadland” najlepszym dramatem

W USA zakończyła się 78. ceremonia wręczenia Złotych Globów. Amerykański film w reżyserii Chloe Zhao „Nomadland” wygrał w kategorii Najlepszy...

zobacz więcej

Nagrodzony Złotym Globem i czterema statuetkami Emmy serialowy Walter White ujawnił, że po tym, jak jego matka wpadła w alkoholizm, on i jego rodzeństwo korzystali ze wsparcia ośrodków opieki społecznej i z bonów żywnościowych. Gdy jego rodzice stracili dom, 11-latek został oddany pod opiekę dziadkom.

Jak zapewnia w wywiadzie gwiazdor „Breaking Bad”, bycie członkiem patologicznej rodziny wzmocniło go psychicznie. I sprawiło, że bez względu na odnoszone później sukcesy i liczbę zer na koncie, wciąż twardo stąpał po ziemi, doceniając szansę na wydostanie się z dysfunkcyjnego środowiska.

Czytaj także: Remake kultowego filmu z Nicolasem Cagem. Reżyserem twórca „Godzilla vs. Kong”

– Jedną z rzeczy, za które jestem najbardziej wdzięczny, jest to, że byłem kiedyś biedny. Moja rodzina była rozbita. Gdy doświadczasz czegoś takiego jako chłopiec, później szanujesz wszystko, co otrzymujesz od losu. Teraz nie oczekuję specjalnego traktowania. Jestem po prostu pracującym aktorem, który jest za wszystko niesamowicie wdzięczny – wyznał Cranston.

Po przeprowadzce do dziadków Bryan nie utrzymywał kontaktu z ojcem przez dekadę. Mając 22 lata, wraz z bratem odnalazł go i odnowił z nim relację.

Gwiazda Disneya zwolniona za poglądy. „Firma zastraszała nie tylko mnie”

W pierwszym wywiadzie po wyrzuceniu z obsady serialu „The Mandalorian” aktorka Gina Carano opowiada o relacjach panujących w filmowym otoczeniu...

zobacz więcej

Robiąc porządki w mieszkaniu ojca po jego śmierci, Cranston trafił na odręcznie napisaną notatkę, która brzmiała: „Najważniejszym wydarzeniem w moim życiu było uzyskanie przebaczenia od moich dzieci”.

Przywołując to wspomnienie, aktor przyznał, że przepracowanie traumy z dzieciństwa zajęło mu wiele lat.

„To było bardzo trudne. Byłem wtedy na drodze do tego, by mu wybaczyć, ale nie jestem pewien, czy nie miałem w sobie już żadnej urazy, złości. Porzucił naszą rodzinę i tak naprawdę nigdy nie wrócił jako pełnoprawny ojciec” – zaznaczył.

Czytaj także: Serial na podstawie opowiadania syna Stephena Kinga. To kolejna ekranizacja prozy Joe Hilla

 

źródło:

Zobacz więcej