RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Bałem się powtórki z historii Diany”. Książę Harry w wyjątkowym wywiadzie

Książę Harry i jego żona udzielili wywiadu Oprah Winfrey (fot. Karwai Tang/WireImage)
Książę Harry i jego żona udzielili wywiadu Oprah Winfrey (fot. Karwai Tang/WireImage)

Brytyjski książę Harry wyjaśnił powody swojej decyzji, by wraz z żoną Meghan usunąć się z publicznego życia w Wielkiej Brytanii. W ekskluzywnym wywiadzie udzielonym Oprah Winfrey wyznał, że obawiał się, iż powtórzy się historia, jaka spotkała jego matkę, księżną Dianę, która zginęła z wypadku samochodowym, ścigana w Paryżu przez paparazzich. Cały wywiad z księciem zostanie opublikowany w niedzielę.

Królowa zachwycona informacją o drugim dziecku Harry'ego i Meghan

Brytyjska królowa Elżbieta II wraz z mężem, księciem Filipem, następca tronu książę Karol i cała rodzina królewska są zachwyceni wiadomością, że...

zobacz więcej

Czuję ulgę i szczęście, że siedzę tutaj, rozmawiając z tobą, z moją żoną u boku – mówił Harry w jednym z dwóch 30-sekundowych klipów promujących wywiad, które amerykańska stacja CBS opublikowała w mediach społecznościowych.

We fragmencie wywiadu pokazane jest zdjęcie księżnej Diany, która w 1997 r. zginęła w wypadku samochodowym. Harry odnosi się do presji związanej z życiem pod obserwacją mediów, co, jak dawał kilka razy do zrozumienia, było powodem decyzji jego i Meghan o rezygnacji z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej.

– Nie mogę sobie wyobrazić, jakie to musiało być dla niej ciężkie: przechodzić przez ten proces samodzielnie przez te wszystkie lata; dla nas dwojga było to niewiarygodnie trudne. Ale my przynajmniej mamy siebie nawzajem – powiedział Harry.

Tabloidy zabiły Dianę?


– Moją największą obawą było to, że historia się powtórzy – dodał, sugerując, iż nadmierne zainteresowanie tabloidów przyczyniło się do śmierci Diany. Książę Harry mówił wcześniej, że wycofał się z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed „toksyczną” atmosferą stworzoną w Wielkiej Brytanii przez prasę.

Czytaj także: Media: Harry i Meghan złamali zasadę politycznej neutralności monarchii

Serial „The Crown” ominie Harry'ego i Meghan. Księżna chce pieniędzy

Angela Levin, dziennikarka, pisarka i znawczyni brytyjskiej monarchii twierdzi, że książę Sussexu Harry zrobił wszystko, by w słynnym serialu nie...

zobacz więcej

Na początku 2020 r. książę Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i Diany, oraz jego amerykańska żona Meghan Markle niespodziewanie ogłosili, że zamierzają wycofać się z pełnienia obowiązków. Oświadczyli, że chcą prowadzić bardziej prywatne życie, bez nieustannej obserwacji mediów.

Zgodnie z uzgodnieniami z rodziną królewską, w ciągu 12 miesięcy od wycofania się miał zostać dokonany przegląd ich dalszych możliwych działalności. Jednak kilka dni temu poinformowano, że Harry i Meghan nie wrócą do pełnienia obowiązków królewskich.

Para, która pobrała się w 2018 r., mieszka z synem Archiem w Kalifornii. Dwa tygodnie temu ogłosili oni, że spodziewają się drugiego dziecka.

Opra Wonfrey przyjaźni się z Meghan


Gwiazda amerykańskich talk show Oprah Winfrey jest przyjaciółką księżnej Meghan, która przez poślubieniem Harry'ego była aktorką. Dziennikarka została zaproszona na ich ślub.

Brytyjskie media spekulują, że treść wywiadu pary książęcej może być trudna do zaakceptowania dla pozostałej części rodziny królewskiej.

Czytaj także: Książę Harry wystąpił w brytyjskiej wersji „Tańca z gwiazdami"

 

źródło:

Zobacz więcej