RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Paweł Poncyljusz: Nie zamierzam kandydować na prezydenta Rzeszowa

Poncyljusz ma mandat z okręgu rzeszowskiego  (fot. MACIEJ GOCLON / FOTONEWS/Forum)
Poncyljusz ma mandat z okręgu rzeszowskiego (fot. MACIEJ GOCLON / FOTONEWS/Forum)

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka udał się do Rzeszowa, gdzie prowadzi konsultacje w sprawie wyłonienia kandydata PO na prezydenta tego miasta. RMF FM poinformował, że może nim zostać poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz. – Nie zamierzam kandydować na prezydenta Rzeszowa. Raczej nie będzie kandydował też Paweł Kowal. Kandydat KO nie jest jeszcze znany. Być może będzie to ktoś, kto udziela się tutaj lokalnie – powiedział portalowi tvp.info Poncyljusz.

Wkrótce nowy prezydent Rzeszowa. Premier wyznaczył urzędnika

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył do pełnienia funkcji prezydenta miasta Rzeszowa Marka Bajdaka – przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. –...

zobacz więcej

RMF FM poinformowało, że gotowość do startu zgłaszał poseł KO Paweł Kowal. Z nieoficjalnych informacji miało jednak wynikać, że nie ma szans na nominację. Dlatego właśnie na giełdzie nazwisk pojawiło się nazwisko Poncyljusza.

Choć urodził się w Warszawie i tam mieszka, w wyborach parlamentarnych z 2019 r. zdobył mandat w okręgu rzeszowskim i jest w nim aktywny. Zarówno Kowal, jak i Poncyljusz przed działalnością w Koalicji Obywatelskiej tworzyli ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza (PJN). Pod koniec 2010 r. założyli je wspólnie z Joanną Kluzik-Rostkowską (również KO) po odejściu z Prawa i Sprawiedliwości.

Na początku lutego fotel prezydenta Rzeszowa po 18 latach zwolnił Tadeusz Ferenc. Przekazał swoje poparcie wiceministrowi sprawiedliwości Marcinowi Warchołowi z Solidarnej Polski.

Kandydatką Prawa i Sprawiedliwości ma być Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka. Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiada, że w przyspieszonych wyborach poprze Edwarda Słupka, związanego z rzeszowską spółdzielnią Zodiak.

Swojego kandydata nie wybrała jeszcze Lewica. Do startu przymierza się jednak Agnieszka Itner z Partii Razem.

źródło:
Zobacz więcej