RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Początek marca w pogodzie

Pogodowa mapa Polski – prognoza 1 marca (fot. PAP/Adam Warżawa)
Pogodowa mapa Polski – prognoza 1 marca (fot. PAP/Adam Warżawa)

W pierwszy dzień marca pojawi się więcej słońca niż w miniony weekend. Mimo to należy spodziewać się raczej pochmurnego dnia, ale nie do końca. Słońce będzie przebijać się przez chmury – prognozuję synoptyk i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Będzie też dość ciepło – nawet do 10 st. na zachodzie Polski.

Nagły zwrot w pogodzie. Wróci mróz, wiadomo, do kiedy potrwa

zobacz więcej

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1022 hPa i zacznie nieznacznie spadać.

Prognoza na poniedziałek 1.03.2021. Pogodowa mapa Polski


– W dzień zachmurzenie będzie raczej duże, ale słońce będzie przebijać się troszeczkę przez chmury. Myślę, że będzie go więcej niż w weekend – powiedział rzecznik prasowy IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

Dodał, że na południowym wschodzie miejscami należy spodziewać opadów deszczu lub mżawki, a w górach deszczu ze śniegiem, a w późniejszych godzinach również samego śniegu. Rano będzie mgliście. Mgła ograniczy widzialność do 200 m. Może pojawić się także zjawisko mgły osadzającej szadź, szczególnie w północnej części kraju. Kierowcy o poranku muszą uważać na drogach.

Od 5 st. na południowym wschodzie do około 10 na zachodzie Polski. Na obszarach podgórskich będzie między 2-7 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich, jedynie na południowym wschodzie powieje z północy.

– W Sudetach początkowo porywy wiatru mogą wynieść do 55 km/godz – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na jutro – będzie cieplej


We wtorek na północy i wschodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Słabe opady mżawki możliwe na wschodzie kraju. W Kotlinie Kłodzkiej mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Od 5 st. nad morzem i 6 na wschodzie, około 8 w centrum do 11-12 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w Tatrach i Bieszczadach w porywach sięgający do 70 km/godz.

Zobacz także: Temperatura spadnie nawet o 30 stopni. Prognoza długoterminowa na marzec

źródło:
Zobacz więcej