RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Syria: Izraelski atak rakietowy wymierzony w cele „w okolicach Damaszku”

W niedzielę wieczorem została aktywowana syryjska obrona przeciwlotnicza w Damaszku i jego okolicach(ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE) (fot. REUTERS/Omar Sanadiki)
W niedzielę wieczorem została aktywowana syryjska obrona przeciwlotnicza w Damaszku i jego okolicach(ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE) (fot. REUTERS/Omar Sanadiki)

W niedzielę wieczorem została aktywowana syryjska obrona przeciwlotnicza w Damaszku i jego okolicach, by odpowiedzieć na atak rakietowy Izraela – poinformowała państwowa telewizja. Cytowany przez stację wojskowy dodał, że większość pocisków została strącona zanim osiągnęła cele.

Szkoły publiczne zawiesiły program dla wybitnych. Przeważali w nim biali i Azjaci

Szkoły publiczne w Bostonie zawiesiły specjalny program dla wybitnych uczniów klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych, na który...

zobacz więcej

Państwowe media przekazały, że atak był wymierzony w cele „w okolicach Damaszku”. Nad stolicą słychać było eksplozje – donosi agencja Reutera.

Rzecznik armii izraelskiej odmówił Reutersowi komentarza na temat ataku.

Przez ostatnie lata Izrael przeprowadził setki nalotów na powiązane z Iranem cele wojskowe w Syrii, ale rzadko przyznawał się do tych operacji – przypomina agencja Associated Press.

W piątek minister obrony Izraela Beni Ganc powiedział, że armia „niemal co tydzień” podejmuje akcje mające uniemożliwić utrwalenie się obecności Iranu w Syrii .

Lotnictwo USA przeprowadziło w czwartek nalot na obiekty proirańskich milicji we wschodniej Syrii. Był to odwet za atak rakietowy w Iraku, w którym zginął jeden cywil współpracujący z amerykańską armią.

źródło:

Zobacz więcej