RAPORT

Pogarda

Powrót do szkół i na uczelnie. Minister Czarnek o koniecznych warunkach [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Akcja szczepienia nauczycieli przebiega bez zakłóceń. Duża część z tych, którzy się zarejestrowali, a przypomnę – zarejestrowało się ok. 65 proc. uprawnionych do szczepień – jest już zaszczepiona, to ok. 200 tys. osób. Szczepienia przebiegają zatem pomyślnie i to daje szansę na to, żeby powrócić do nauki stacjonarnej – przy sprzyjających warunkach pandemicznych – w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, ale także na uczelniach – powiedział w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przypomniał także, że od lat przywracana jest w szkołach pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

Konferencja Przemysława Czarnka. Nowe zasady dot. nauki w szkołach

Nie ma planów likwidacji szkół specjalnych. To kolejny fake news – powiedział na konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Prof. Czarnek powiedział, że na ten moment nie notuje się ognisk zakażeń w szkołach podstawowych. – Natomiast my obserwujemy na bieżąco, ile szkół spośród tych, które pracują stacjonarnie, a jest ich ponad 14 tys. 300, pracuje dziś w trybie zdalnym bądź hybrydowym, bo takie prawo mają dyrektorzy w porozumieniu z powiatowymi inspektorami sanitarnymi, aby w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa przechodzić na tryb zdalny bądź hybrydowy – powiedział gość programu.

Minister dodał, że liczba szkół pracujących w trybie zdalnym i hybrydowym „nieco wzrosła” . Jak powiedział, na początku w klasach I-III było 99,5 proc. szkół pracujących w trybie stacjonarnym, a pod koniec tego tygodnia było ich już 96 proc.

Czarnek podkreślił ,że nadal jest wysoka frekwencja uczniów w szkołach, co świadczy o tym, że „nie ma ognisk zakażeń i uczniowie nie zakażają swoich rodziców czy domowników”. –Gdyby tak było, to byliby w kwarantannach i nie przychodziliby do szkoły na zajęcia stacjonarne – wyjaśnił.

Kiedy pełny powrót do nauki stacjonarnej?


Na pytanie, co musi się zdarzyć, aby szkoły ponownie przestawiły się na nauczanie w trybie stacjonarnym, minister odparł: – To kryterium jest jedno: jeśli epidemiolodzy, wirusolodzy, medycy stwierdzą, że są warunki do tego, żeby można było posłać uczniów do szkoły w trybie stacjonarnym (…), to niezwłocznie to zrobimy.

Czytaj także: Czarnek: Trzeba się martwić, czy młodsze roczniki nie wrócą do domu


Powiedział także, że od lat przywracana jest w szkołach pamięć o Żołnierzach Wyklętych. – Podjęliśmy również działania zmierzające do tego, żeby powstał podręcznik do klasy IV szkół ponadpodstawowych, gdzie uczymy historii XX w., w tym tej tragicznej historii polowy XX w., czasach II wojny światowej i tego powstania antykomunistycznego (…), które zorganizowali właśnie Żołnierze Niezłomni – powiedział szef MEiN.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej