RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trump uderzy w Bidena. Były prezydent wystąpi na zjeździe konserwatystów

Donald Trump (fot. REUTERS/Yuri Gripas/File Photo)
Donald Trump (fot. REUTERS/Yuri Gripas/File Photo)

Donald Trump ogłosi się w niedzielę dominującą postacią Partii Republikańskiej i zaatakuje prezydenta Joe Bidena w swoim pierwszym ważnym wystąpieniu po opuszczeniu Białego Domu – podaje agencja Reutera, publikując fragmenty przemówienia, które Trump ma wygłosić na zjeździe konserwatystów w Orlando na Florydzie.

Prokuratura chce wglądu w finanse Trumpa. Sąd Najwyższy odpowiada

Sąd Najwyższy USA odrzucił wniosek byłego prezydenta Donalda Trumpa, który chciał zablokować nowojorskiej prokuraturze wgląd w jego dokumentację...

zobacz więcej

Donald Trump będzie w niedzielę przemawiał na tegorocznym zjeździe Konserwatywnej Akcji Politycznej (CPAC). Początek jego wystąpienia zaplanowano na godz. 15.40 lokalnego czasu (21.40 czasu polskiego).

Według opublikowanych fragmentów Trump ma powiedzieć konserwatystom m.in., że „niesamowita podróż, którą rozpoczęliśmy razem cztery lata temu, jest daleka od zakończenia”.

„Zebraliśmy się w to popołudnie, by rozmawiać o przyszłości - o przyszłości naszego ruchu, naszej partii i naszego kochanego kraju” – ma powiedzieć Donald Trump.

Partia Republikańska jest zjednoczona. Jedyny podział występuje między garstką polityków z establishmentu Waszyngtonu a wszystkimi innymi w całym kraju” – brzmi kolejny fragment przemówienia byłego prezydenta USA.

Krytyka Joe Bidena


Trump ma także skrytykować Joe Bidena. „Wiedzieliśmy, że administracja Bidena będzie słaba – ale nikt z nas nie wyobrażał sobie, że będzie aż tak zła, i że oni tak bardzo skręcą w lewo” – czytamy we fragmentach przemówienia.

Joe Biden miał najbardziej katastrofalny pierwszy miesiąc (urzędowania – red.) ze wszystkich prezydentów we współczesnej historii” – ma stwierdzić w niedzielę Trump.

źródło:
Zobacz więcej