RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Kiedy zajmiecie się Cuomo?”. Dziennikarz CNN zapytany o zarzuty wobec Demokraty [WIDEO]

Andrew Cuomo (fot. Lev Radin/Pacific Press/LightRocket via Getty Images)
Andrew Cuomo (fot. Lev Radin/Pacific Press/LightRocket via Getty Images)

Dziennikarz CNN Jim Acosta pojawił się na corocznej Conservative Political Action Conference, na której miał przemawiać m.in. były prezydent USA Donald Trump. Acosta unikał odpowiedzi, dlaczego jego stacja skąpo zrelacjonowała m.in. doniesienia o zarzutach o molestowanie seksualne, wysuwanych pod adresem gubernatora stanu Nowy Jork, Demokraty Andrew Cuomo.

Dziennikarz CNN krytykuje zamieszki na Kapitolu. Protestów BLM bronił

Zbyt wielu postrzega te protesty jako problem. Nie, problemem jest to, co zmusiło waszych współobywateli do wyjścia na ulice: uporczywe i trujące...

zobacz więcej

– Sądzisz, że przychodzenie tutaj i rozpowszechnianie wielkiego kłamstwa jest dla niego zdrowe? – pytał Acosta jednego z uczestników konferencji, odnosząc się do Donalda Trumpa i jego twierdzenia o nieprawidłowościach i oszustwach podczas wyborów prezydenckich w USA. W pewnym momencie do dziennikarza CNN podszedł Dave Marcus z konserwatywnego magazynu „The Federalist”.

Kiedy zaczniecie zajmować się Cuomo? – rzucił w stronę Acosty. Marcus miał na myśli ostatnie doniesienia o zarzutach wysuwanych pod adresem gubernatora stanu Nowy Jork. Lindsey Boylan, która obecnie ubiega się o stanowisko burmistrza dzielnicy Manhattan w wyborach samorządowych, podała po raz pierwszy do publicznej wiadomości, że przed 5 laty była molestowana przez Andrew Cuomo. Była wówczas jego współpracowniczką.

Zarzuty wobec Cuomo


Kobieta twierdzi, że Cuomo, z którym kontaktowała się często ze względu na obowiązki, namawiał ją w samolocie podczas powrotnego rejsu do Nowego Jorku do zagrania w rozbieranego pokera. Innym razem pocałował ją w usta bez jej przyzwolenia, a w trakcie spotkania sam na sam zaczął dotykać „dolnej części jej pleców, ramion i ud”.

Zarzuty wysuwane przez Boylan nadszarpnęły reputację gubernatora Cuomo, który ogłosił wcześniej, że zamierza się ubiegać o reelekcję na czwartą kadencję w roku 2022. Pojawiły się apele o przeprowadzenie niezależnego dochodzenia w tej sprawie. Przyłączyli się do nich także niektórzy Demokraci. Ostatnio podobne zarzuty wobec Cuomo wysunęła także inna z jego byłych współpracowniczek, Charlotte Bennett.

Dave Marcus chciał się dowiedzieć, dlaczego stacja CNN tak skąpo relacjonuje doniesienia na ten temat. Stwierdził również, że Cuomo „zabił 10 tys. ludzi”. Dziennikarz odniósł się tutaj do zarzutów, że gubernator mógł zaniżać liczbę zmarłych z powodu koronawirusa rezydentów domów seniora.

Acosta przekonywał go, że przeprowadza w tym momencie wywiad. W końcu zapewnił go, że CNN „zajmuje się sprawą”. – Jestem tu, żeby teraz wykonać pracę. Nie jestem tu, żeby z tobą rozmawiać – powiedział w pewnym momencie dziennikarz stacji. Marcus stwierdził wówczas, że „cesarz Nowego Jorku nie ma nic do powiedzenia”.

źródło:
Zobacz więcej