RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje dziennikarz, b. korespondent PAP, Lech Tylutki. „Śmierć zaskoczyła go w górach”

Lech Tylutki miał 68 lat  (fot. Gazeta Lubuska/Tomasz Gawałkiewicz)
Lech Tylutki miał 68 lat (fot. Gazeta Lubuska/Tomasz Gawałkiewicz)

Nie żyje wieloletni dziennikarz „Gazety Lubuskiej” Lech Tylutki. W przeszłości był korespondentem Polskiej Agencji Prasowej. Miał 68 lat. Redakcja poinformowała o prawdopodobnej przyczynie jego śmierci.

Nie żyje wieloletni dziennikarz Polskiego Radia. Zmarł na oddziale covidowym

Zmarł Janusz Majka, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów. Miał 64 lata. W ostatnich dniach przebywał na oddziale covidowym w związku z zakażeniem...

zobacz więcej

Informacja o śmierci dziennikarza ukazała się w niedzielę na stronie internetowej gazety.

Śmierć zaskoczyła Go w ukochanym miejscu, czyli w górach . Przyczyną był prawdopodobnie zawał. Znajomi, przyjaciele są wstrząśnięci niespodziewaną informacją. Był tak pełen życia, miał wiele planów...” – napisano we wspomnieniu.

Tylutki urodził się w 1953 roku w Międzyrzeczu. Ukończył AWF w Warszawie i podyplomowe studia dziennikarskie. Był korespondentem Polskiej Agencji Prasowej . Później na wiele lat związał się z „Gazetą Lubuską”, gdzie pracował głównie w dziale terenowy.

„Kochał życie, sport i gotowanie. To ostatnie wychodziło mu znakomicie, miał dobrą rękę do kuchni. I oczywiście narty to było coś więcej niż pasja, to była miłość. Leszek miał wiele planów. Nosił się z zamiarem wydania zbioru swoich tekstów. Pisał również limeryki. Miały ukazać się drukiem” – pisze redakcja.

źródło:
Zobacz więcej