SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Kobieta zdemolowała stację paliw w Rymaniu. Padły strzały [WIDEO]

Policjanci zatrzymali 37-latkę, która zdemolowała stację PKN Orlen w Rymaniu w woj. zachodniopomorskim. Na nagraniu, które pojawiło się w internecie widać, jak kobieta z impetem wjeżdża do budynku stacji.

Namierzono pirata, który omal nie rozjechał dzieci na pasach [WIDEO]

Policjanci namierzyli kierowcę, który nie ustąpił pierwszeństwa dzieciom na przejściu dla pieszych. Sprawą zajmie się teraz sąd.

zobacz więcej

Do scen rodem z gangsterskiego filmu doszło około północy na stacji benzynowej PKN Orlen w Rymaniu. Na nagraniu widać szokujące manewry kierującej autem kobiety, która taranuje drzwi budynku stacji i wjeżdża do środka.

Ostatecznie policja użyła broni, strzelając w opony w samochodzie, ponieważ kobieta nie chciała się zatrzymać.

Irracjonalne zachowanie


Kobieta już wcześniej miała zachowywać się irracjonalnie i dlatego policjanci zostali wezwani do interwencji przez obsługę stacji paliw – poinformowała w niedzielę rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji podinsp. Alicja Śledziona.

– Gdy policjanci byli na miejscu, kobieta zdecydowała się na desperacki krok, który teraz będziemy wyjaśniać – wjechała swoim samochodem w budynek stacji, demolując go i stwarzając realne zagrożenie dla przebywających tam osób. Kiedy podjęła decyzję, żeby odjechać z miejsca zdarzenia, policjanci wykorzystali broń służbową, oddając kilka strzałów w kierunku uciekającego pojazdu – powiedziała podinsp. Śledziona.

Nikt nie ucierpiał


37-latka odjechała ze stacji, została zatrzymana później. Jak podkreśliła rzeczniczka KWP, nikt nie ucierpiał. – Będziemy ustalali – na podstawie zeznań świadków – co mogło doprowadzić do tak drastycznego zachowania – dodała.

Podinsp. Śledziona zaznaczyła, że badanie na zawartość alkoholu w chwili zatrzymania wykazało u kobiety negatywny wynik. Została jej pobrana krew, aby sprawdzić, czy nie była pod wpływem innego środka odurzającego.

– Wstępne relacje świadków wskazują na to, że zachowanie kobiety było mocno irracjonalne, była w stanie silnego wzburzenia, co może wskazywać na to, że zażywała jakieś środki, które mogły wpływać na jej kondycję psychiczną – powiedziała rzeczniczka.

CZYTAJ TAKŻE: 88-latek pędził 190 km/h. Policji powiedział, że jedzie na szczepienie

źródło:
Zobacz więcej