RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pod dziewczynkami załamał się lód. Nie żyje mężczyzna, który rzucił się na ratunek

W Robawach (woj. warmińsko-mazurskie) dwie dziewczynki – w wieku 9 i 10 lat – weszły na zamarznięty staw. Lód się załamał i obie wpadły do lodowatej wody. Dzieci udało się wydostać na brzeg. Zmarł mężczyzna, który próbował je ratować.

Odnaleziono ciało Jana Lityńskiego

W sobotę Grupa Specjalna Płetwonurków RP odnalazła ciało Jana Lityńskiego. Znajdowało się około 200 metrów od miejsca, gdzie były działacz opozycji...

zobacz więcej

Do tego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 16. – Otrzymaliśmy zgłoszenie, że pod dwójką dzieci załamał się lód na przydomowym stawie – mówi portalowi tvp.info kapitan Kamil Golon z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Na miejsce wysłano zastępy straży. Jeszcze przed przyjazdem strażaków jednej z dziewczynek udało się wydostać na brzeg ; pobiegła po pomoc. Na ratunek drugiej dziewczynce rzucił się 40-letni mężczyzna, który mieszkał w sąsiednim domu.

– Lód był kruchy, mężczyzna miał problem samodzielnie wydostać się ze stawu. Na miejsce dotarła kobieta, która pomogła wyciągnąć drugą dziewczynkę. 40-latek podtopił się – relacjonuje Golon.

W końcu udało się wyciągnąć go na brzeg. Reanimowano półtorej godziny. Na miejsce przyjechała karetka, wezwano też śmigłowiec LPR. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Decyzją prokuratury ciało zabezpieczono do sekcji.

Uratowane dziewczynki były mocno wyziębione, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo .

Miejsce tragedii (fot. Straż Pożarna Kętrzyn)
Miejsce tragedii (fot. Straż Pożarna Kętrzyn)

źródło:
Zobacz więcej