RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prognoza pogody. Ciepło, nawet do 10 st. C; jednak deszcz nas nie ominie

Głównie w centrum i na wschodzie kraju, wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki (fot. Pixabay/PublicDomainPictures)
Głównie w centrum i na wschodzie kraju, wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki (fot. Pixabay/PublicDomainPictures)

Nad Europą dominuje rozległy układ wyżowy z centrum nad Wielką Brytanią, jedynie północne i północno-wschodnie krańce kontynentu znajdują się w zasięgu zatoki niżu znad Morza Norweskiego. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany wyż, choć przejściowo, z północy na południowy wschód, przemieszcza się płytka zatoka niżowa z frontem okluzji. Z północnego zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Pogodowy rollercoaster. Prognoza długoterminowa na luty i marzec w trzech wariantach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował długoterminowy model pogody obejmujący końcówkę lutego i pierwszą dekadę marca. Prognozy...

zobacz więcej

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1017 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie w centrum i na wschodzie kraju, słabe opady deszczu lub mżawki, w Bieszczadach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C na północnym wschodzie, około 6°C w centrum, do 10°C na zachodzie; w obszarach podgórskich od 2°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami, głównie na północnym wschodzie. Na południowym wschodzie miejscami opady mżawki, deszczu ze śniegiem, a w obszarach podgórskich i w górach również śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach do 5 cm. Miejscami mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1°C na północnym wschodzie do 2°C na południu, zachodzie i nad morzem; w obszarach podgórskich lokalnie spadek temperatury do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, północno-zachodni i zachodni, przejściowo miejscami północny. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże. Niewielka możliwość słabej mżawki. Temperatura maksymalna około 6°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Nad ranem silne zamglenia i mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna około 1°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Nad ranem silne zamglenia i możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Okresami możliwe opady słabej mżawki. Temperatura maksymalna około 8°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

źródło:

Zobacz więcej