RAPORT

Pogarda

„Tylko prywatyzacja jest rozwiązaniem dla takich patologii”. Szefowa think tanku Balcerowicza prezentuje „pomysł” na Orlen

Think tank Forum Obywatelskiego Rozwoju powstał w 2007 z inicjatywy Leszka Balcerowicza (fot. Shutterstock/photowalking, TT/@AgataStremecka)
Think tank Forum Obywatelskiego Rozwoju powstał w 2007 z inicjatywy Leszka Balcerowicza (fot. Shutterstock/photowalking, TT/@AgataStremecka)

Najnowsze

Popularne

Prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju Agata Stremecka postuluje prywatyzację PKN Orlen, co ma ukrócić rzekome patologie. To odpowiedź na artykuł zamieszczony w „Gazecie Wyborczej”, dotyczący Daniela Obajtka.

Orlen odpowiada na artykuł „Wyborczej”: Nieprawdziwe tezy i manipulacje

Stawiane w artykule „Gazety Wyborczej” pt. „Taśmy Obajtka” tezy, niemające potwierdzenia w faktach, uderzają w wizerunek PKN Orlen i naruszają...

zobacz więcej

„Kto mnie zna, ten wie, że klnę jak szewc. Tak więc czy z chorobą czy bez - język mnie nie oburza. Ale przenoszenie szemranego systemu zarządzania w Pcimiu na największą, państwową spółkę w Polsce już tak. Tylko prywatyzacja jest rozwiązaniem dla takich patologii” – napisała Agata Stremecka na Twitterze.

Swój wpis opatrzyła hashtagiem „ObajtekGate”.

Think tank Forum Obywatelskiego Rozwoju powstał w 2007 z inicjatywy Leszka Balcerowicza. To tylko pokazuje, jak głęboko zakorzeniona w systemie III RP jest ta organizacja pozarządowa – podkreśla wPolityce .

Na tym przykładzie doskonale widać, jak podkreśla portal, którym środowiskom zależy na uderzeniu w prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Histeria wokół taśm obnaża prawdziwy cel tych środowisk – prywatyzację niezwykle ważnej spółki Skarbu Państwa. A co z finansami państwa? Co z naszym bezpieczeństwem energetycznym? Dla pewnych kręgów te zagadnienia nie mają najwyraźniej większego znaczenia.

„GW” atakuje Obajtka


Autorzy tekstu pt. „Taśmy Obajtka”, który ukazał się na łamach „Gazety Wyborczej” oraz na portalu wyborcza.pl, napisali, że prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, w czasach, gdy był wójtem Pcimia, „chciał wykończyć firmę swojego wuja”. „Choć jako samorządowiec nie mógł tego zrobić, kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką. Potem skłamał w tej sprawie przed sądem” – twierdzi gazeta.

Gazeta przekonuje, że dowodem na to są nagrania rozmów Obajtka, którymi dysponuje.

Biuro prasowe spółki oświadczyło, że artykuł zawiera nieprawdziwe informacje, szereg bezpodstawnych sugestii i manipulacji, które wprowadzają w błąd opinię publiczną.

O kim mówił Obajtek? Portal tvp.info ujawnia brudne interesy panów L.

Portal tvp.info otrzymał od Prokuratury Krajowej dane dot. karalności wujów prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, prowadzących firmę Elektroplast....

zobacz więcej

Przeszłość wujów Obajtka


W artykule „GW” jest mowa o firmie Elektroplast, prowadzonej przez wujów Obajtka, Romana i Józefa L. Dziennik nie wspomina jednak, że obaj mężczyźni byli skazywani przez sądy m.in. za oszustwa. Jak wynika z danych przekazanych portalowi tvp.info przez Prokuraturę Krajową, panowie L. wraz z innymi osobami byli oskarżeni m.in. o to, że „w okresie od 2004 r. do grudnia 2010 r. wyrządzili szkodę w znacznych rozmiarach, w kwocie 575 tysięcy złotych, spółce Elektroplast z o.o., poprzez m.in. zawarcie umów dotyczących fikcyjnego zatrudnienia osób niepełnosprawnych i nienależnych wypłat wynagrodzenia z tytuły zatrudnienia 8 osób oraz oszustwo na szkodę PFRON na kwotę 178 tysięcy zł oraz pranie brudnych pieniędzy”.

Jak przekazała portalowi tvp.info Prokuratura Krajowa, w sprawie – z uwagi na rozdzielenie części zarzutów i wyłączenie spraw – zapadły wyroki w dwóch sądach

Zobacz także: O kim mówił Obajtek? Portal tvp.info ujawnia interesy panów L.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej