RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trener zdecydował. Niespodzianka w składzie na konkurs mieszany

W składzie nieoczekiwanie zabraknie Kamila Stocha (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
W składzie nieoczekiwanie zabraknie Kamila Stocha (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

W niedzielę na normalnej skoczni w Oberstdorfie o mistrzostwo świata powalczą drużyny mieszane. Choć jeszcze kilka dni temu wydawało się oczywiste, że – jak zwykle – do dwóch pań dołączą Dawid Kubacki i Kamil Stoch, sobotni konkurs zmienił koncepcję trenera Michała Doleżala.

Anna Twardosz, Kamila Karpiel, Dawid Kubacki i... Piotr Żyła – taki skład na niedzielny konkurs o mistrzostwo świata wybrał trener Polaków. Brak Kamila Stocha dziwić może tylko tych, którzy nie oglądali sobotniej rywalizacji. „Orzeł z Zębu” daleki jest od optymalnej dyspozycji i poza tym, że przyda mu się dodatkowy odpoczynek, na miejsce w zespole zwyczajnie nie zasłużył.

W jakkolwiek świetnej formie nie jest Żyła, o medal Polakom będzie szalenie trudno. Z symulacji przeprowadzonej przez Mateusza Lelenia, dziennikarza TVP Sport, wynika, że połączone wyniki pań i panów na skoczni normalnej dadzą Polsce dopiero szóste miejsce, z ponadstupunktową stratą do podium.

Mikst na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym zostanie zorganizowany już po raz piąty. Na razie w tej konkurencji dominują Niemcy, którzy mogą wywalczyć czwarte złoto z rzędu. Podczas pierwszego takiego konkursu, w 2013 roku w Val di Fiemme, triumfowała Japonia. Polska nigdy nawet nie zbliżyła się do podium...

Czy naszą czwórkę stać będzie na niespodziankę? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie. Transmisja konkursu mieszanego od 16:45 w telewizyjnej Jedynce. Start pierwszej serii zaplanowano na godzinę 17:00.

źródło:
Zobacz więcej