RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Francja zaostrza kontrole. Chce uniknąć lockdownu

Francuskie służby sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych (fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER)
Francuskie służby sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych (fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER)

Należy wzmocnić kontrole przestrzegania obostrzeń sanitarnych, aby uniknąć narodowego lockdownu – stwierdził premier Jean Castex w sobotę podczas spotkania z lokalnymi prefektami oraz dyrektorami agencji zdrowia.

Szczepionka firmy Johnson & Johnson zatwierdzona do użycia w USA

Federalna Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła w sobotę do stosowania w USA szczepionkę przeciwko COVID-19 firmy Johnson & Johnson. To...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Nie chodzi o to, aby być za lub przeciw zamknięciu, ale aby zrobić wszystko, by go uniknąć" - napisał później na Twitterze szef francuskiego rządu.

Celem spotkania było stworzenie ram dla konsultacji, które zostaną przeprowadzone z lokalnymi władzami. Z informacji mediów wynika, że premier przypomniał o celach, które przyświecają strategii rządu w walce z COVID-19: zrobić wszystko, aby uniknąć lockdownu na terenie całego kraju i wzmocnić środki kontroli przestrzegania obostrzeń.

Premier wezwał także prefektów do przeprowadzenia dogłębnych konsultacji, optymalizacji kampanii szczepień oraz wprowadzenia testów w szkołach.

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 23 996 osób, w szpitalach zmarło 185 chorych - podała w sobotę Agencja Zdrowia Publicznego (SPF)

Z powodu zakażenia koronawirusem do szpitali przyjęto 1007 chorych, 208 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych zmniejszyła się o 141 i wynosi 24 989. Na oddziałach intensywnej terapii obecnie leczonych jest 3453 chorych.

Całkowita liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa od początku pandemii wzrosła do 86 332.

źródło:

Zobacz więcej