RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Partner Biedronia reklamuje koncern finansujący Nord Stream 2

Polityk wpis zamieścił na Twiterze (fot. Orlen; TT/Krzysztof Śmiszek)
Polityk wpis zamieścił na Twiterze (fot. Orlen; TT/Krzysztof Śmiszek)

Posłowie opozycji próbują rozkręcić bojkot kluczowej polskiej spółki Orlen. Po Adamie Szłapce (KO) przyszła kolej na Krzysztofa Śmiszka (Lewica). Partner Biedronia postanowił przy okazji zrobić reklamę Shell, jednej z firm zaangażowanych w budowę rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream 2.

Opozycja chce bojkotować Orlen. Internauci: Ta, zniszczyć wszystko, co polskie

„Pamiętajcie: nie tankujemy na Orlenie!” – napisał na Twitterze przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka. Użytkownicy sieci przypomnieli mu, że...

zobacz więcej

Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek napisał na swoim Twiterze „Nie ma to jak dobra kawa i ciastko z najlepszych stacji benzynowych w Polsce Shell”. Według portalu Niezalezna.pl chce swoim wpisem zrobić na złość Orlenowi reklamując brytyjsko-holenderski koncern.

Walka z PKN Orlen


Portal przypomina, że już wcześniej wpis zniechęcający do korzystania z polskiej stacji PKN Orlen zamieścił też polityk Nowoczesnej. „Pamiętajcie: nie tankujemy na Orlenie!” – napisał na Twitterze Adam Szłapka.

Na obydwa wpisy polityków szybko zareagowali internauci.

Portal przypomniał, że Shell jest jedną z firm zaangażowanych w budowę rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream 2. Według oceny UOKiK firma ta finansując gazociąg umyślnie omijała prawo za co została ukarana karą finansową, wynoszącą 30,2 mln zł - podała Niezalezna.pl.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej