RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lewandowski wciąż strzela! Polak coraz bliżej legendy

Robert Lewandowski jest w tym sezonie nie do zatrzymania (fot. Andrea Staccioli/Insidefoto/LightRocket via Getty Images)
Robert Lewandowski jest w tym sezonie nie do zatrzymania (fot. Andrea Staccioli/Insidefoto/LightRocket via Getty Images)

Nie warto już pytać „czy?”, a raczej „ile?” goli strzelił w weekend Lewandowski. Odpowiadamy: tym razem dwa. To 27. i 28. trafienie Polaka w tym sezonie Bundesligi. Do wielkiego rekordu legendy klubu – Gerda Muellera – zostało mu tylko 12 bramek. Ma na to, przynajmniej jeśli chodzi o trwające rozgrywki, jedenaście kolejek.

Po krótkim kryzysie, Bayern Monachium wraca na zwycięską ścieżkę. Najpierw efektowna wygrana w Lidze Mistrzów z Lazio Rzym (4:1), teraz równie pewny triumf z 1. FC Koeln (5:1). Lewandowski strzelił na 2:0 i 3:1, w obu przypadkach wykorzystując dobre okazje stworzone przez kolegów.

Najpierw pomógł mu Leon Goretzka, który posłał prostopadłe podanie w pole karne, potem – Thomas Mueller, który asystę zaliczył krótko po wejściu na boisko.

Polak ma już 28 goli w tym sezonie Bundesligi i zdecydowanie prowadzili nie tylko w klasyfikacji strzelców, ale też w rywalizacji o europejskiego Złotego Buta. A zadanie ma przecież trudniejsze niż choćby w Hiszpanii czy Anglii, gdzie w najwyższej klasie rozgrywkowej gra się dłużej, bo kolejek i zespołów (20) jest więcej.

"Lewy" goni rekord innej legendy Bayernu – Gerda Muellera, który strzelił niegdyś w jednym sezonie 40 goli. Zostało jedenaście kolejek i dwanaście bramek do zdobycia. Jeśli kapitan reprezentacji Polski utrzyma obecną średnią, uda mu się bez problemu.

Bayern jest liderem rozgrywek i ma pięć punktów przewagi nad RB Lipsk. Piłkarze Juliana Nagelsmanna rozegrali jednak mecz mniej.

źródło:
Zobacz więcej