RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Brawo! Brawo! Brawo!". Prezydent pogratulował mistrzowi

To był wieczór Piotra Żyły (fot. Alexander Hassenstein/Getty Images)
To był wieczór Piotra Żyły (fot. Alexander Hassenstein/Getty Images)

To był koncert Piotra Żyły. Polski skoczek został w sobotę mistrzem świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie, sprawiając wszystkim kibicom piękną niespodziankę. Sukcesu pogratulował mu na Twitterze prezydent RP – Andrzej Duda.

Żyła w euforii po triumfie. „Oj, to był dobry dzień!” [WIDEO]

– Perfekcyjny dzień! Jestem niezwykle szczęśliwy. Wszystko wyszło jak należy. Cały dzień grałem na gitarze, miałem dużo energii. Musiałem to...

zobacz więcej

To największy sukces w karierze 34-letniego Piotra Żyły. Wcześniej, podczas mistrzostw świata w Lahti, sięgał po złoty medal w drużynie, ale indywidualnie – jeśli już udało mu się wskoczyć na podium – bywał zwykle drugi lub trzeci. Tym razem pokonał wszystkich.

Sukces to o tyle piękniejszy, że... nic go nie zapowiadało. Żyła w Niemczech radził sobie co najwyżej średnio, a w seriach próbnych znacznie lepiej wypadał nie tylko Kamil Stoch, ale też Dawid Kubacki (w sobotę piąty). W najważniejszych momentach 34-letni skoczek jednak nie zawiódł.

– Od razu po skoku wiedziałem, że jestem mistrzem świata. Jak widziałem, że ta linia tam jest, a wylądowałem jak na mnie ładnie, no to sobie myślę, że nie może być inaczej – mówił uradowany.

Po triumfie, w stronę nowego mistrza, zewsząd napłynęły gratulacje. Sukces Żyły docenił też prezydent Andrzej Duda. „Piotr Żyła Mistrzem Świata! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy! Jest moc! ;-)" - napisał na Twitterze.

To dopiero początek emocji w Oberstdorfie. Przed nami jeszcze kilka szans na medale. Kolejna już... w niedzielę, gdy rozegrany zostanie konkurs drużynowy par mieszanych.

źródło:
Zobacz więcej