RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Łamali obietnice, podnosili podatki, obiecują obniżyć” – Ryszard Legutko o wiarygodności KO

Według eurodeputowanego Legutki propozycje są „niepoważne i wyciągnięte z kapelusza” (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Według eurodeputowanego Legutki propozycje są „niepoważne i wyciągnięte z kapelusza” (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Eurodeputowany PiS profesor Ryszard Legutko jako niewiarygodne ocenił przedstawione dziś przez Borysa Budkę postulaty Koalicji Obywatelskiej dotyczące odbudowy gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią. Europoseł mówił w Polskim Radiu 24, że Koalicja Obywatelska nigdy nie miała politycznego programu.

Piotr Duda o pomysłach PO: To demagogia. „Tuzy intelektu”

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność,  odniósł się do propozycji Platformy Obywatelskiej dotyczących kwoty wolnej od podatku i niedzieli...

zobacz więcej

Według Legutki fakt, że reprezentanci opozycji z KO przedstawili jakiekolwiek postulaty programowe, to coś szczególnie wyjątkowego. Profesor zwrócił uwagę na to, że przez 8 lat rządów Platforma Obywatelska nie realizowała swoich wyborczych obietnic, między innymi obniżenia podatków i podniesienia kwoty wolnej od podatku.

– To jest partia, która systematycznie podwyższała podatki, mimo że politycy się chwalili, że oni są właśnie tą partią, która obniża podatki, a je podwyższała. Więc to nie ma żadnej wiarygodności, kiedy mówi się, że chcą obniżyć do 5 proc. dla branż wyłączonych z działalności gospodarczej, kwota wolna od podatku 10 tys., jakaś rekompensata dla studentów i tak dalej – mówił polityk, oceniając propozycje KO jako „niepoważne i wyciągnięte z kapelusza”.

Eurodeputowany podkreślił, że mimo trudnej sytuacji pandemicznej Polska znajduje w dobrej sytuacji ekonomicznej. Profesor Legutko zaznaczył, że po minięciu kryzysu oczekuje się bardzo dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki.

-> Przeczytaj też: Pandemia zagroziła 6,7 mln miejsc pracy. 99 proc. z nich udało się utrzymać

źródło:
Zobacz więcej