RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Pandemia jako pretekst”. Sierakowski dezinformuje o Polsce w niemieckiej prasie

Sławomir Sierakowski skrytykował także programy społeczne (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images; Shutterstock)
Sławomir Sierakowski skrytykował także programy społeczne (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images; Shutterstock)

„Populistyczny rząd dostrzegł w pandemii okazję do pogłębienia trwającego procesu opanowywania państwa prawa. Pandemia posłużyła jako pretekst do wprowadzenia w życie kontrowersyjnej ustawy o totalnym zakazie przerywania ciąży” – powiedział w rozmowie z niemieckim Die Zeit lewicowy publicysta Sławomir Sierakowski. To dezinformacja. Ustawy w Polsce uchwala Sejm, nie rząd, w kwestii ochrony życia jedyną zmianą jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego oparte na obowiązującej od 1997 r., przyjętej przez lewicowe władze Ustawie Zasadniczej, a dopuszczalność zabijania dzieci w łonach matek nie została nadal całkowicie wyeliminowana.

Dezinformacja zogniskowana na Polsce. Celem – umocnienie antyszczepionkowców

Szerzenia teorii spiskowych, wywoływanie chaosu informacyjnego, podważanie zaufania do instytucji państwowych, przygotowanie gruntu pod wydarzenia,...

zobacz więcej

W wywiadzie dla niemieckiej gazety Sierakowski zarzucił także władzom Polski wykorzystanie pandemii koronawirusa jako pretekstu do „całkowitego zakazu demonstracji”, mimo że w zależności od sytuacji epidemicznej ograniczenia tego rodzaju wprowadzały i inne państwa, gdzie nieraz brutalnie tłumiono manifestacje przeciwników obostrzeń.

Przeciw programom społecznym, za ingerencją UE w wewnętrzne sprawy Polski


Skrytykował ponadto obronę Polski przed pozatraktatową ingerencją organów unijnych pod pretekstem tzw. ochrony samorządności określając negocjacje w tej sprawie mianem wymuszenia.

Negatywnie rozmówca „Die Zeit” ocenił również programy społeczne, które znacznie ograniczyły obszary biedy w naszym kraju. Jego zdaniem prowadzi to do… prywatyzacji szpitali. „Szansą na zmianę byłoby poparcie w wyborach partii, które deklarują wzmocnienie publicznej służby zdrowia” – mówił.

Za rządów Zjednoczonej Prawicy nakłady na tę branżę wzrosły o kilkadziesiąt procent. -> Przeczytaj także: Bill Gates szczepionkami zawładnie światem? Miliarder o teoriach spiskowych

źródło:
Zobacz więcej