RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wojaże prezydenta Skarżyska. Magistrat przekazał stanowisko w sprawie delegacji do Las Vegas

Samorządowiec miał promować region w Las Vegas (fot. um.skarzysko.pl)
Samorządowiec miał promować region w Las Vegas (fot. um.skarzysko.pl)

„Nawiązanie kontaktów, wymiana doświadczeń, promocja regionu, zachęcenie inwestorów do lokowania kapitału w mieście” – tyle zyskało, według magistratu, Skarżysko-Kamienna na podróży prezydenta miasta Konrada Kröniga do Las Vegas. Portal tvp.info poprosił urząd miasta o wyszczególnienie konkretnych korzyści będących efetem tej podróży.

Oburzający post prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Wielki napis „Jeb** PiS”

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig udostępnił na Facebooku zdjęcia, na których widnieje wulgarny napis „Jeb** PiS”. „To wulgarne i...

zobacz więcej

„Wizyta delegacji z regionu świętokrzyskiego pomogła w nawiązaniu kontaktów oraz w promocji regionu, w tym Skarżyska-Kamiennej oraz organizowanego przez nasze miasto Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego. W ślad za nawiązanymi kontaktami, delegacja przedsiębiorców z USA gościła w Skarżysku-Kamiennej na Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym. Jest to wydarzenie, którego celem jest promocja potencjału regionu świętokrzyskiego, zachęcenie potencjalnych inwestorów do lokowania kapitału w naszym mieście i regionie oraz pomoc w wymianie doświadczeń i nawiązaniu kontaktów między przedsiębiorcami” – pisze rzecznik urzędu miasta w Skarżysku-Kamiennej Izabela Szwagierek w odpowiedzi na nasze maile, w których dwukrotnie prosiliśmy o wskazanie konkretnych korzyści, jakie odniosło miasto dzięki temu wyjazdowi.

Konkretów brak


W korespondencji nie wskazano korzyści w postaci np. określonych inwestycji czy stworzenia jakiejś liczby miejsc pracy.

Izabela Szwagierek wyjaśniła natomiast, że prezydent Krönig podróżował do USA jako członek szerszej delegacji samorządowców i przedsiębiorców regionu świętokrzyskiego w 2016 r.

Pytania w sprawie tej delegacji skierowaliśmy do urzędu w Skarżysku Kamiennej po tym, jak sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka w reakcji na wulgarne publikacje Konrada Kröniga w mediach społecznościowych przypomniała, że wciąż nie otrzymała odpowiedzi na pytania o wspomnianą podróż. Anna Krupka, która w 2018 r. jako poseł na Sejm przeprowadzała kontrolę społeczną w skarżyskim magistracie, potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info, że nadal czeka na te informacje. Rzecznik urzędu zapewniła nas, że przekazała pani poseł dokumenty, którymi magistrat dysponował, po czym „do urzędu nie wpłynęła żadna informacja o potrzebie uzupełnienia przesłanych wykazów i wyjaśnień”.

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig zasynał z udostęnienia na Facebooku zdjęcia, na których widnieje wulgarny napis „Jeb** PiS”. Do wpisu Krönig dołączył zdjęcia zrobione z drona, które przedstawiają stadion Ruchu – należący do miasta – z wydeptanym na śniegu napisem „Jeb** PiS”. „To wulgarne i prymitywne. I nieważne, jaka to byłaby partia. Nienawidzę takiego szykanowania” – komentują internauci.

źródło:
Zobacz więcej