RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybuch na oddziale dla chorych z COVID-19. Są ofiary

W szpitalu miało dojść do wybuchu aparatu tlenowego (fot. Mohammad Javad Abjoushak/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
W szpitalu miało dojść do wybuchu aparatu tlenowego (fot. Mohammad Javad Abjoushak/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

W Szpitalu Miejskim nr 1 w Czerniowcach na Ukrainie doszło w sobotę do silnej eksplozji – poinformowały lokalne władze. Wybuch miał miejsce na oddziale zakaźnym, gdzie leczeni są pacjenci z COVID-19. Według wstępnych doniesień zginęła jedna osoba, a drugi pacjent jest ranny.

Koronawirus w Czechach nie odpuszcza. Stan wyjątkowy przedłużony

Czeski rząd zdecydował w piątek o wprowadzeniu nowego stanu wyjątkowego obowiązującego do 28 marca br. zamiast kończących się regulacji, których...

zobacz więcej

W szpitalu miało dojść do wybuchu aparatu tlenowego.

O zdarzeniu jako pierwsza poinformowała za pośrednictwem Facebooka zastępca przewodniczącego obwodowej administracji państwowej w obwodzie czerniowieckim Natalia Husak. Eksplozję potwierdziła czerniowiecka policja.

„W szpitalu miejskim był wybuch. Są ofiary” – napisała Husak. „Już jestem na miejscu. Zajmuję się przewożeniem pacjentów do innych placówek” – dodała.

Ewakuacja pacjentów


Cały oddział chorób zakaźnych został objęty ewakuacją. Przeniesiono łącznie 20 pacjentów.

Początkowo podawano, że zginęły dwie osoby. Obwodowe służby ds. sytuacji nadzwyczajnych potwierdziły zgon jednej osoby. Druga jest poważnie ranna.

Pożar, do jakiego doszło po wybuchu, trwał nie dłużej niż 15 minut i został szybko ugaszony – poinformowała straż pożarna.

CZYTAJ TAKŻE: Ogromny wybuch gazu. Zniszczone garaże i samochody

źródło:
Zobacz więcej