RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zabójca z warzywniaka wcześniej zaatakował jeszcze co najmniej raz

Policjant po służbie uratował kasjerkę z Żabki (fot. Shutterstock/Ezume Images; PAP/Tomasz Gzell)
Policjant po służbie uratował kasjerkę z Żabki (fot. Shutterstock/Ezume Images; PAP/Tomasz Gzell)

57-letni mężczyzna podejrzany o brutalne zabójstwo właściciela warzywniaka w Ząbkach, trzy tygodnie przed dokonaniem tej zbrodni, zaatakował sprzedawczynię jednej z miejscowych Żabek. Wówczas, napastnika obezwładnił policjant po służbie, który akurat wszedł do sklepu. 57-latek był w takiej furii, że nawet nie zauważył pojawienia się funkcjonariusza.

Brutalny mord w podwarszawskim warzywniaku. Apel policji i nowe informacje

Komenda Stołeczna Policji zaapelowała do świadków brutalnego morderstwa właściciela warzywniaka w podwarszawskich Ząbkach. Policjanci proszą o...

zobacz więcej

Informację o wcześniejszym ataku 57-latka w Ząbkach skojarzono już po zatrzymaniu podejrzanego o morderstwo z 10 stycznia br., kiedy to zginął właściciel warzwywniaka. Okazało się, że 18 grudnia 2021 r. doszło do ataku na kasjerkę w Żabce przy ul. Różanej.

Napastnik wdał się w szarpaninę z kobietą. Nie wiadomo, do czego mogłoby dojść, gdyby nie to, że do lokalu wszedł policjant KSP, pod służbie. Jego pojawienia się nie zarejestrował napastnik, który nie przerwał bicia kobiety. Policjant rzucił się na furiata, obezwładnił go i wezwał „posiłki”. Nie wiadomo jakie dokładnie zarzuty usłyszał wówczas 57-latek. Pewne jest, że już po Nowym Roku był na wolności. A 10 stycznia zamordował właściciela warzywniakami.

Policjanci elitarnego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw sprawdzają jeszcze podobne napady z okolicy z ostatnich kilku miesięcy.57-latek zatrzymany został 21 stycznia. Miał już wykupiony bilet do Norwegii. Podejrzany pochodzi z Wyszkowa. W zakładach karnych spędził ponad 20 lat m.in. za usiłowanie zabójstwa oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Wcześniej mieszkał za granicą i m.in. dlatego zamierzał uciec do krainy fiordów.

Kim jest mężczyzna, który zamordował właściciela warzywniaka w Ząbkach?

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o brutalne zabójstwo właściciela warzywniaka w podwarszawskich Ząbkach. Nieoficjalnie wiadomo,...

zobacz więcej

Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie. – Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego w związku z dokonaniem na jego osobie rozboju poprzez uderzanie pokrzywdzonego wielokrotnie w głowę nieustalonym narzędziem, czym spowodował rozległy uraz czaszkowo - mózgowy, który skutkował zgonem pokrzywdzonego. Podejrzany był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska.

źródło:
Zobacz więcej