RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Odszkodowanie za zniszczone włosy. Sąd ukarał fryzjerkę z Gubina

Kobieta poddała się u fryzjerki prostemu zabiegowi (fot. Shutterstock/Kamil Macniak)
Kobieta poddała się u fryzjerki prostemu zabiegowi (fot. Shutterstock/Kamil Macniak)

10 tys. złotych odszkodowania ma zapłacić fryzjerka z Gubina (woj. lubuskie), której klientka po prostym zabiegu zaczęła tracić włosy – informuje „Gazeta Lubuska”. Wyrok nie jest prawomocny.

Panika w firmie kurierskiej. Z paczki wylał się kwas, poparzył pracowników

Tragiczny wypadek w firmie kurierskiej w Nowym Sączu. Dwóch pracowników z obrażeniami ciała trafiło do szpitala po tym, jak w piątek w sortowni...

zobacz więcej

W 2018 roku kobieta wybrała się do fryzjera na rozjaśnianie i farbowanie włosów. „W wyniku źle wykonanego zabiegu zaczęła stopniowo tracić włosy, co na przestrzeni kilku tygodni doprowadziło do ich utraty w blisko 80 proc.” – poinformowała zajmująca się sprawą zielonogórska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Baczańska, Szarata Spółka Partnerska.

Dramatyczna zmiana


„W konsekwencji poszkodowana była zmuszona diametralnie zmienić swój wygląd, gdyż z długich włosów pozostały jedynie kępki o długości kilku centymetrów” – wyjaśniła kancelaria, cytowana przez „Gazetę Lubuską”. Jak podkreślono, ta sytuacja odbiła się na kondycji psychicznej kobiety i wpłynęła na jej kontakty społeczne. Poszkodowana pozwała fryzjerkę z Gubina. Ta nie poczuwała się do odpowiedzialności, jednak sąd uznał, że popełniła błąd. W ocenie biegłego nieprawidłowo użyła preparatu do farbowania i rozjaśniania włosów.

Sąd postanowił, że gubińska fryzjerka ma zapłacić klientce 10 tys. zł odszkodowania za zniszczenie włosów. Wyrok jest nieprawomocny, fryzjerka może jeszcze odwołać się od decyzji sądu.

CZYTAJ TAKŻE: Świeżo ostrzyżony wyszedł od fryzjera, natychmiast został spisany

źródło:
Zobacz więcej