RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skoki w Oberstdorfie. Jak poradzą sobie Polacy?

Dawid Kubacki będzie bronił tytułu (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Dawid Kubacki będzie bronił tytułu (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Pięciu Polaków wystąpi w sobotnim konkursie na normalnej skoczni podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w niemieckim Oberstdorfie. Tytułu bronić będzie Dawid Kubacki. Transmisja w TVP1 od godz. 16:08, zapraszamy do oglądania.

Granerud i… szansa dla Polaków? Zagadki przed mistrzostwami świata

Halvor Egner Granerud to bezsprzeczny faworyt obu konkursów podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Norweg wygrywa w tym sezonie niemal wszystko,...

zobacz więcej

Podczas piątkowych kwalifikacji do sobotniego konkursu Kamil Stoch uzyskał 101 m i zajął szóste miejsce. Oprócz niego pojawią się: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała i Klemens Murańka.

Drugi w kwalifikacjach był Słoweniec Anze Lanisek – 103 m, a trzeci Austriak Stefan Kraft – 101,5 m.

Obrońca tytułu


Kubacki, obrońca tytułu wywalczonego dwa lata temu, w kwalifikacjach zajął siódme miejsce (100,5 m). Dziś wystartuje ze specjalnym numerem startowym dedykowanym aktualnemu mistrzowi świata. Jak podkreśla, taka koszulka jest miłą pamiątką.

Piotr Żyła był w piątek 15. – 97,0 m, 25. Klemens Murańka – 96,0 m i 29. Andrzej Stękała – 95,0 m. Transmisja skoków na żywo w TVP Sport i TVPSPORT.PL od 15:00, a w TVP1 od 16:08. Konkurs rozpocznie się o godz. 16:30. Wcześniej odbędzie się seria próbna.

CZYTAJ TAKŻE: Mistrzostwa świata w skokach narciarskich. Kwalifikacje na piątkę, a w sobotę walka o medale

źródło:
Zobacz więcej